Джон Буньян біографія

Джон Буньян біографія англійського письменника викладена в цій статті.

Джон Буньян біографія

Народився 28 листопада 1628 в місті Ельстоу, Бедфорд.
Після короткого періоду в сільській вільній школі, Баньян вивчив роботу ремісника, якою він займався все життя. Приєднавшись до армії Парламенту в 1644 році, він служив до 1647.

Читання кількох релігійних книг і постійне вивчення Біблії протягом усього життя Джона Баньяна, посилили його релігійні переконання, і в 1653 році він почав проповідувати для зборів баптистів в Бедфорді. На цій посаді він вступив у конфлікт з квакерами під керівництвом Джорджа Фокса, і звернувся до писемності в захист своїх переконань.

У 1660 його заарештували за недозволену проповідь, і він пробув у в’язниці найближчі 12 років. Протягом цього часу Баньян написав дев`ять книг, найвідомішою з яких є «Grace Abounding to the Chief of Sinners» (1666) , духовна автобіографія. Незабаром після виходу роботи в 1672 він був знову поміщений у в’язницю , і написав першу частину свого шедевра «Шлях паломника в небесну країну» ( іноді перекладають «Шлях Пілігрима»), опублікована в 1678 році. Друга частина книги з’явилася в 1684.

До того часу , коли Баньян був звільнений від його другого ув’язнення, він став героєм для членів його секти. Він продовжував проповідувати і писати до самої своєї смерті. Головною роботою наступних років є «Життя і смерть містера Бедмена» ( The Life and Death of Mr. Badman, 1680 ) і «Священна війна» (The Holy Вар, 1683). «Шлях Пілігрима» є алегорією і розповідає про подорож Крістіана від міста руйнування до небесного міста. Друга частина книги розповідає яким чином дружина Крістіана здійснює таке ж паломництво.
Визначний твір «Шлях паломника», написаний в біблійному стилі, містить яскраві вистави героїв і подій. Його проза об’єднує красномовство Біблії з енергійним реалізмом загальної мови.

Всього Буньян написав близько 60 творів, серед яких «Духовна Війна» посідає друге місце після «Подорожі Пілігрима» за популярністю.

Він помер 31 серпня 1688.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *