Джон Буньян біографія

Джон Буньян біографія англійського письменника викладена в цій статті.

Джон Буньян біографія

Народився 28 листопада 1628 в місті Ельстоу, Бедфорд.
Після короткого періоду в сільській вільній школі, Баньян вивчив роботу ремісника, якою він займався все життя. Приєднавшись до армії Парламенту в 1644 році, він служив до 1647.

Читання кількох релігійних книг і постійне вивчення Біблії протягом усього життя Джона Баньяна, посилили його релігійні переконання, і в 1653 році він почав проповідувати для зборів баптистів в Бедфорді. На цій посаді він вступив у конфлікт з квакерами під керівництвом Джорджа Фокса, і звернувся до писемності в захист своїх переконань.

У 1660 його заарештували за недозволену проповідь, і він пробув у в’язниці найближчі 12 років. Протягом цього часу Баньян написав дев`ять книг, найвідомішою з яких є «Grace Abounding to the Chief of Sinners» (1666) , духовна автобіографія. Незабаром після виходу роботи в 1672 він був знову поміщений у в’язницю , і написав першу частину свого шедевра «Шлях паломника в небесну країну» ( іноді перекладають «Шлях Пілігрима»), опублікована в 1678 році. Друга частина книги з’явилася в 1684.

До того часу , коли Баньян був звільнений від його другого ув’язнення, він став героєм для членів його секти. Він продовжував проповідувати і писати до самої своєї смерті. Головною роботою наступних років є «Життя і смерть містера Бедмена» ( The Life and Death of Mr. Badman, 1680 ) і «Священна війна» (The Holy Вар, 1683). «Шлях Пілігрима» є алегорією і розповідає про подорож Крістіана від міста руйнування до небесного міста. Друга частина книги розповідає яким чином дружина Крістіана здійснює таке ж паломництво.
Визначний твір «Шлях паломника», написаний в біблійному стилі, містить яскраві вистави героїв і подій. Його проза об’єднує красномовство Біблії з енергійним реалізмом загальної мови.

Всього Буньян написав близько 60 творів, серед яких «Духовна Війна» посідає друге місце після «Подорожі Пілігрима» за популярністю.

Він помер 31 серпня 1688.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *