«Джон Картер і велетень» Берроуз скороченно

«Джон Картер і велетень» Берроуз скороченно читати Ви можете за 8 хвилин.

«Джон Картер і велетень» короткий зміст

Глава 1

Викрадення

Принцеса Геліуму Дея Торіс разом з її коханим Джоном Картером вирушили оглянути володіння діда принцеси. Раптово могутній тот, на якому вони їхали, впав і з’явилося марсіанське чудовисько арбок. Поки Картер його вбив, хтось викрав принцесу. Джон направляється до діда Деї Тардосу Морса, який повідомляє йому, що отримав послання від П’ю Моджела. Моджел вимагає віддати йому всі металургійні шахти в обмін на життя Торіс.

Картер викликає на допомогу Кантос Кана (марсіанин з червоною шкірою) і Тар Таркас (зелений Тарк). Разом вони продумують план порятунку принцеси: Тар відправляється на пошуки принцеси на схід, Картер на захід, а Кан чекатиме їх сигналу з військами в Геліумі.

Глава 2

Пошуки

По радіоканалі Кантос Кан передав Картеру, що Тарс Таркас знайшов Дею Торіс і Картер відправляється в покинуте місто на березі Мертвого моря. У місті на Джона напали великі білі мавпи, а після короткої сутички з ними Картера схопила рука велетня і відтягли його.

Глава 3

Велетень

Цей велетень на ім’я Джуг був єдиною істотою на Марсі такого розміру (39 метрів заввишки). Велетень сховав Картера в один з будинків, але коли Джон спробував вибратися з нього — велетень йому це не дозволив. Картер вирішив просуватися вглиб будинку, в підземелля. Там він натрапив на підземних щурів, які після сутички повалили його на землю і відтягли до щурячого короля.

Глава 4

Місто Щурів

У місті Щурів стояв сморід і всі свої будинки щури будували з кісток людей, також Джона здивувало велика кількість людських черепів з рівно відрізаною верхівкою. Посеред міста на кургані з черепів Картер зустрівся з ватажком щурів, в цей момент інші щури «танцювали» навколо них. Коли король щурів вже хотів накинутись на Картера, той одним ударом меча зніс голову пацюка, а потім користуючись слабкою гравітацією Марса в порівнянні з Землею підстрибнув до високої стелі і зміг втекти від щурів. Коли Картер просувався новими тунелями він наткнувся на колби з білими мавпами і на колодязь з трупами червоношкірих марсіан, з голів яких були відрізані верхівки.

Глава 5

Замок жахів

Картер зрозумів, що він опинився в таємничій лабораторії П’ю Моджела. Голос, який весь цей час спостерігав за Картером, направив його в зал, де на троні сидів П’ю Моджел: страшний урод з маленькою головою, з якої постійно випадало око. П’ю Моджел був творінням Рас Тавас, але він втік від нього, прихопивши розробки і знання свого вчителя. Це Моджел створив Джуга, а ще армію білих мавп з марсіан, які ховалися від правосуддя і погодилися на переміщення їх свідомості в тіла мавп. Моджел заманив Тарс Таркас до себе як і Картера, зателефонувавши йому від імені Картера, і тепер весь у ланцюгах він стояв біля Моджела.

Глава 6

П’ю Моджел

П’ю Моджел розповідає свій план по захопленню Барсума, але йому не вистачає зброї, тому йому треба залізні рудники в обмін на життя Деї Торіс. П’ю виводить Дею і змушує відправити повідомлення з проханням до батька віддати рудники, але вона відмовляється. П’ю хоче розчавити Джона за допомогою спеціального скла, але Картер за допомогою алмазного персня розбиває його і опиняється віч-на-віч з Моджелом.

Глава 7

Крилаті орди

Горо, охоронець Моджела, накидається на Картера, але Картер викидає його з вікна. Потім Джуг, за телепатичним наказом Моджела, хапає Картера і садить в клітку над басейном. За Джоном садять в такі ж клітки Дею і Тарса. Після цього П’ю Моджел віддає наказ і починають злітатися малагори. На них зі зброєю сідають білі мавпи і разом з Джугом летять захоплювати Геліум.

Глава 8

Басейн

Біла мавпа, яка залишилася охороняти полонених, опустила клітки нижче рівня кратера і почала набирати воду в басейн, на дні якого знаходилися драгони. Вони повинні були розірвати в’язнів як тільки вода підніметься вище рівня кліток. Картер почав розгойдувати клітку, схопив мавпу і забрав у нею ключі від кліток. Вони встигли врятуватися в останній момент. На малагорах друзі летять в Тарк, де Таркас збирає армію одноплемінників на захист Геліума. Тим часом вони також відправляють гінця до Кантос Кана, щоб він з військами повертався на захист рідного міста.

Глава 9

Облога Геліума

Коли військо Таркас прибуло до Геліума, місто ще не захопили. Було вирішено прорватись з силами до міста на наступний день. Вранці ще прилетів флот Кантос Кана і розпочався бій. Спочатку об’єднане військо Геліума перемагало поки не з’явився Джуг, на голові якого в кабінці сидів П’ю Моджел. Так як замість крові у Джуга була спеціальна сироватка, його неможливо було вбити — він відновлювався.

Глава 10

Дві тисячі парашутів

Військо Геліума відступає і Картер просить почекати його день, а сам бере 10 кораблів з 2000 парашутами і відлітає.

Глава 11

Відчайдушний план

Картер повертається і повідомляє про свій відчайдушний план Таркасу, Таркас обіцяє виконати все згідно плану, хоча не особливо вірить в позитивний результат. Джон прощається з Деєю, робить мертву петлю на своєму кораблі і летить зверху на велетня.

Глава 12

Доля нації

Поки Таркас відволікав військо Моджела, Картер на швидкості своїм кораблем пробиває кабіну на голові велетня в якій сидів П’ю Моджел. Картер підбирає телепатичний шолом і віддає перший наказ велетню — тричі підняти руку, це був сигнал для військ Геліуму. Після цього Джон і П’ю б’ються на мечах.

Глава 13

Розгром

Картер відрубує голову Моджелу, але той продовжує битися, тоді Картер викидає тіло і голову з кабіни, а потім наказує велетню лягти. Тим часом спрацювала друга частина плану Джона. На голови війська Моджела було скинуто на парашутах 2000 щурів, яких Картер зібрав в покинутому місті. А так як малагори боялися щурів, то це посіяло паніку в війську і, як результат, все військо було розгромлено. На останок Картер віддає Джугу наказ йти в Корвас.

Глава 14

Кінець історії

Картер розповідає як він зловив щурів, попередньо приспавши їх димом. Після чого всі святкують перемогу. Джон Картер і Дея Торіс знову разом.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *