Джон Кеннеді біографія

Джон Кеннеді біографія скорочено на українській мові 35 президента США викладена в цій статті.

Джон Кеннеді біографія коротка

Джон Кеннеді роки правління — 1961 — 1963

Джон Фітцджеральд Кеннеді з’явився на світ 29 травня 1917 року в Бруклайн, штат Массачусетс, в багатій, ірландській родині. Його батько займався політикою і був близьким товаришем відомого політичного діяча Франкліна Рузвельта.

Джон отримав гідну освіту, навчаючись в Гарварді, а після провів деякий проміжок часу в Лондоні, набираючись досвіду у веденні європейського стилю політики. У роки Другої Світової війни Кеннеді не забуває віддати борг батьківщині і а 1941 році приєднується до ВМС США в чині лейтенанта, беручи участь в бойових сутичках.

У 1953 році він одружується на Жаклін Лі Був’є і вступає на пост сенатора штату Массачусетс. Починає писати книги, три з яких були опубліковані. За них Кеннеді удостоївся Пулітцерівської премії в 1957 році.

У 1960 році на чергових виборах президента США, Джон Кеннеді висуває свою кандидатуру на пост президента країни від імені демократичної партії. Маючи приголомшливий успіх, він перемагає на виборах, ставши 35-м за рахунком і наймолодшим в історії США президентом. 20 січня 1961 року Кеннеді вимовляє інавгураційну промову. В уряд разом з ним прийшли і нові обличчя: брат президента Роберт, а також віце-президент Ліндон Джонсон.

У внутрішній політиці президент взяв курс на економічний стабільний приріст в Америці. Беручи за приклад для себе Мартіна Лютера Кінга і Авраама Лінкольна, він прагнув до рівняння чорношкірих в правах. У зовнішній політиці він прагнув не тільки зміцнити і без того провідне становище США в світі, але і поліпшити ставлення Америки з СРСР. Варто відзначити, що на його правління припадає Карибська криза, а також вторгнення країни у війну в Південному В’єтнамі.

Джон Фітцджеральд при владі був недовго, всього три роки. Його життя обірвалося 22 листопада 1963 року подвійним пострілом, коли президент їхав по Далласу в відкритому кортежі. Причина вбивства досі залишається загадкою, адже і сам вбивця — Лі Харві Освальд був знайдений мертвим через кілька днів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *