Джон Кейнс внесок в економіку

Кейнс як засновник макроекономіки добре відомий. А який внесок Кейнса в економічну науку, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Джон Кейнс внесок в економіку

Варто відзначити, що Джон Кейнс був не тільки економістом, а й дослідником звичаїв, філософом. Він постійно задавався питаннями про кінцеву мету будь-якої економічної діяльності. Кейнс був твердо впевнений в тому, що прагнення до багатства можна виправдати тільки бажанням добре жити.

Він не тільки займався дослідженнями в області економіки, але і висував власні концепції і шляхи вирішення в рамках ринкової ідеології криз капіталізму. Крім того, багато країн Європи і США після військових дій відновлювалися по його принципах.

Джон Мейнард Кейнс вважається основоположником теорії кейнсіанства і засновником макроекономіки. Він прагнув пояснювати всі економічні теорії та думки доступною мовою для всіх. Принцип створеної ним теорії полягав в тому, що тільки втручання держави може стабілізувати економіку.

Кейнсіанство виникло як реакція у відповідь на Велику депресію, яка вибухнула в 1930-тих роках. Кейнс зміг виробити практичні кроки по відновленню виробництва. Він зробив якусь революцію в економіці, довівши, що ринкова економіка здатна забезпечити населенню повну зайнятість під керівництвом держави.

Головна рушійна сила за Кейнсом — це сукупний попит підприємств, домогосподарств і уряду. Кредитно-грошова політика не повинна ставити собі за мету підтримувати завищений курс валют.

Джон Мейнард Кейнс був одним з авторів — розробників Бреттон-Вудської системи. Також він висунув ідею створення системи, яка займалася б регулюванням валютних курсів, і їх поєднанням з принципом стабільності в довгостроковій перспективі. Йому належить ідея зі створення МВФ.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Кейнса в економічну теорію.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Економіка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *