Джон Кітс біографія скорочено

Джон Кітс біографія скорочено викладена в цій статті.

Джон Кітс коротка біографія 

Джон Кітс — поет молодшого покоління англійських романтиків. Найбільші твори Кітса були написані, коли йому було 23 роки. В останній рік життя практично відійшов від літературної діяльності.

Джон Кітс народився 31 жовтня 1795р. в сім’ї власника платної стайні в Лондоні.

У серпні 1803р. Джон поступив вчитися у приватну закриту школу преподобного Джона Кларка (також в Енфілді).
Кітс, втратив батьків на 15-му році життя, був відправлений до Лондона для вивчення медицини; він не міг дозволити собі здобути університетську освіту і навіть не мав можливості зайнятися класичними мовами.

Хоча Кітс і вивчав медицину, але віддав перевагу поезії.

У 1817році Кітс видав першу книжку ліричних віршів, а в наступному році — велику поему «Ендіміон». Недоброзичливі відгуки критики призвели до депресії. Моральні хвилювання прискорили розвиток сухот — спадкової хвороби в сім’ї поета.

У 1818 році його відправили в Південний Уельс, де він трохи окріп. У 1819р. Кітс закохався в Фанні Браун. Вона відмовлялася вийти за нього заміж, поки він не складе собі положення в суспільстві. Дуже обмежені обставини зробили життя Кітса вкрай важкими. Хвороба поновилася. dovidka.biz.ua Кітс повільно згасав. Поет усвідомлював це і відбивав у своїх одах і віршах настрій вмираючої молодості і таємничу урочистість переходу в інший світ.

У 1820 році відплив в Італію, сподіваючись поправити здоров’я, але помер у Римі. Перед смертю випустив третю книжку віршів. Це «Гіперіон», «Ізабелла» та інші — найбільш зрілі його твори.

Помер Джон Кітс 23 лютого 1821 року (йому було всього 25 років) і був похований на протестантському кладовищі в Римі. А до тріумфу його, як письменника, залишалося всього кілька місяців. Книга віршів, що вийшла у світ майже відразу після смерті її автора, була прийнята захоплено і мала грандіозний успіх у широкої публіки. А будинок, в якому поет провів останні місяці життя, стали місцем паломництва шанувальників його таланту.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *