Джон Непер біографія

Джон Непер біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Джон Непер — шотландський математик, який винайшов логарифм.

Джон Непер біографія коротко

Джон Непер народився в 1550 р, походив із знатної родини.
Багато в чому слідуючи дворянським звичаям того часу, батьки віддали дитину в школу лише тоді, коли йому виповнилося 13 років. Однак освіта Джона швидко закінчується, оскільки школу він кидає і вирішує відправитися в подорож по материковій Європі. Про його життя за межами Англії відомо небагато. У 1571 р Непер повертається до Шотландії.

Джон Непер, як і його батько, проявляє жвавий інтерес до питань релігії. Будучи затятим противником католицизму, Непер-молодший бере участь у всіх політичних і релігійних суперечках свого часу, чому в значній мірі сприяють його широкі фінансові можливості. Інтерес до біблійної Книги одкровень виллється в першу роботу Непера «Просте пояснення всіх одкровень св. Іоанна», видану в 1593 р. Книга, заснована на власному прочитанні Непером Книги Апокаліпсису, звинувачує Римську церкву в страхітливій несправедливості по відношенню до пастви і оголошує папу Римського антихристом. Книга викликає великий інтерес у публіки і перекладається на кілька мов: голландську, французьку, англійську і німецьку. До цього дня рукопис займає почесне місце в історії шотландської церкви.

Інтерес до астрономії призводить його до вивчення математики. Весь свій вільний час учений присвячує дослідженням і складанням власних методів проведення обчислень, які могли б полегшити працю астрономам. Логарифм, яким ми знаємо його сьогодні, вперше був запропонований саме Непером, який, в ході своїх досліджень, вивів новий, більш простий шлях складних числових розрахунків. Він виявляє, що, якщо ввести експоненту, операції множення і ділення великих чисел перетворюються в просте додавання експонент.

Відкриття Непера було представлено публіці в 1614 р. в його книзі «Mirifici logarithmorum canonis descriptio» ( «Опис дивовижної таблиці логарифмів»). У даній роботі, лише коротко описує кроки, які призвели до цього відкриття, основні зусилля зосереджуються на демонстрації перших таблиць логарифмів. Ці таблиці не тільки знаходять негайне застосування серед астрономів і вчених усього світу, але також прокладають шлях іншим колективним дослідженням, в тому числі і розробці десяткової системи.

У своїй другій роботі, «Mirifici Logarithmorum Canonis constructio» ( «Побудова дивовижної таблиці логарифмів»), яка була видана посмертно, Непер розвиває теорію десяткових дробів, вперше запропоновану фламандським математиком Симоном Стевіном. Припущення Непера про те, що цілу частину числа можна відокремлювати від його десяткової частини простою точкою, робить в Великобританії фурор. Досягнення в області обчислень за допомогою використання логарифмів не тільки спростили ручні розрахунки, а й відкрили двері подальшим науковим відкриттям в астрономії, динаміці, фізики і навіть астрології.

Незважаючи на те, що введення логарифмів затьмарює всі інші відкриття вченого, він все ж вніс чималий внесок і в область сферичної тригонометрії. Дві формули, відомі як «формули аналогії Непера», що використовуються при вирішенні сферичних трикутників, а також винахід, що отримав назву «паличок Непера» — механічний калькулятор, за допомогою якого можна виконувати операції множення, ділення, вилучення квадратних і кубічних коренів, також робить честь цьому гіганту математичної думки. Його теорії пізнього періоду були викладені в книзі «Rabdologiae seu Numerationis per Virgulas libri дуо» («Рахунок на чарівних паличках»).

У 1572 р. Джон Непер пов’язує себе узами шлюбу з Елізабет Стерлінг, дочкою Джеймса Стерлінга , лорда Кіра і Коддера в четвертому поколінні. Господь посилає парі двох дітей. Але 1579 Елізабет вмирає, і Непер одружується вдруге з Агнесою Чизхолм, від союзу з якою у нього з’явиться десять дітей.

Джон Непер покинув цей світ 4 квітня 1617 р. причиною чого, імовірно, була подагра, від якої він страждав. Поховали вченого в Церкві святого Катберта в Единбурзі.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *