Джон Ролз біографія

Джон Роулз біографія скорочено американського академіка, філософа і письменника викладена в цій статті.

Джон Роулз біографія

Джон Ролз (John Rawls)  народився 21 лютого 1921  в Балтіморі, штат Меріленд, США, в родині адвоката Вільяма Лі Ролза та його дружини Анни Абель Стамп Ролз. Ще в ранньому дитинстві хлопчик переживає величезне емоційне потрясіння, коли, один за іншим, від смертельних хвороб помирають два його брата.
Деякий час Джон навчається в одній зі шкіл Балтімора, проте незабаром переводиться в школу в Кенті, штат Коннектикут. У 1939 р він вступає до Прінстонського університету.

У 1943 незабаром після отримання наукового ступеня в галузі гуманітарних наук, Ролза закликають на службу в армію США. У її лавах він пройде Другу світову війну, однак залишить військову службу, ставши свідком бомбардування Хіросіми.
Після цього, в 1946 він повертається в Прінстонський університет, щоб захистити ступінь доктора філософії з етики.

У 1949 р Ролз одружився з випускниці Брауновського університету Маргарет Фокс.

У 1950 Ролз публікує свою дисертацію під назвою «Дослідження в галузі етичних знання у світлі суджень про моральні цінності характеру».
У тому ж 1950 доктор філософії Джон Ролз починає викладати в Прінстонському університеті, де пропрацює наступні два роки.
У 1951  в науковому журналі Корнельського університету «Philosophical Ревьев» з’являється стаття Ролза «Нарис про моральні рішення» . У тому ж журналі будуть опубліковані його роботи «Справедливість як чесність» і «Почуття справедливості».

У 1952-1953 він, отримавши стипендію Фулбрайта, стажувався в Оксфорді і потім, повернувшись до США, працював в Корнелльському університеті.

У 1957 виходить його дуже невелика (всього 9 сторінок) стаття «Справедливість як чесність» у «Журналі філософії».

У 1971 була вперше опублікована «Теорія справедливості», що стала одним з найвідоміших і найвпливовіших філософських творів в англомовному світі останніх десятиліть XX століття. У ній представлено найбільш ясне і точне формулювання принципів, що повинні бути покладені в основу справедливого соціального устрою. Цією книгою Джон Ролз відродив інтерес до політичної філософії і став одним з найбільш цитованих сучасних філософів. Книга має яскраво виражений міждисциплінарний характер — вона написана на стику політичної філософії, політичної економії, соціології, етики, із залученням засобів сучасної аналітичної філософії.

У 1974 Ролз займає пост президента Східного відділення Американської філософської асоціації.

З 1979 він викладає в Гарвардському університеті, активно публікуючись у філософських, політологічних та економічних журналах.

У 1993 виходить друга велика книга Ролза — «Політичний лібералізм».

У 1999 виходить книга – «Закон народів». У 1999 р , за свою роботу «Логіка і філософія », Ролз отримує міжнародну премію Рольфа Шоку .
У тому ж 1999 році він нагороджується Національної гуманітарної медаллю США.

Наукові дослідження і роботи Джона Ролза були направлені на аналіз проблем, пов’язаних з політичною філософією, мораллю і етикою.

У 2001 р , у відповідь на критику «Теорії справедливості», Ролз публікує роботу «Справедливість як чесність: повторну заяву». Книга являє собою коротке підведення підсумків всіх його філософських ідей під редакцією Еріна Келлі.
«Теорія справедливості», головна праця всього життя Ролза і одна з найбільш плідних його робіт, відразу ж після публікації була названа «найбільш значимою роботою в області етики з моменту закінчення Другої світової війни».

Помер Джон Ролз 24 листопада 2002 у віці 81 року в м Лексінгтон , штат Массачусетс.

Джон Ролз був провідним американським філософом в області етики і політичної філософії, чиї праці згодом отримають загальну назву «Ролзіанізма».

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *