Джордж Орвелл біографія скорочено

Джордж Орвелл коротка біографія на українській мові викладена в цій статті.

Джордж Орвелл біографія скорочено

Джордж Орвелл — британський письменник і публіцист. Відомий як автор культового антиутопічного роману «1984» і повісті «Колгосп тварин». Справжнє ім’я Ерік Артур Блер

Народився 25 червня 1903 року в Індії в містечку Мохітарі. Його батько на той момент працював в Індії в якості британського співробітника в одному департаменті.

Навчався в школі св. Кипріяна, в 1917 році отримав іменну стипендію і до 1921 року відвідував Ітон Коледж. З 1922 по 1927 рік служив в колоніальній поліції в Бірмі, потім довгий час провів у Великобританії і Європі, живучи випадковими заробітками, тоді ж почав писати художню прозу і публіцистику.

У 1935 році взяв собі псевдонім Джордж Орвелл. На час громадянської війни він перебрався до Іспанії і воював на боці ополченців. Ці події він пізніше описав у повісті «В честь Каталонії» (1937).

У 1936 році одружився, а вже через шість місяців разом з дружиною відправився на Арагонский фронт громадянської війни в Іспанії

У 1945 році вийшла в світ його сатирична повість «Колгосп тварин». Вона була присвячена переродженню революційних поглядів.

За рік до смерті був опублікований найголовніший роман його життя «1984»

Крім цього він написав безліч есе і статей на тему соціально-критичного розвитку суспільства. У роки Другої світової війни він працював коментатором Бі-бі-сі та готував широкий спектр передач політичного і культурологічного характеру. У Британії він жив, в основному, на острові Йюра зі своєю дружиною Ейлі. У подружжя була усиновлена ​​дитина. Коли дружина Оруелла померла в 1945 році, він одружився повторно на Соні Бронел — помічниці редактора журналу «Горизонт». Цей шлюб тривав зовсім недовго.

Дж. Оруелл помер в Лондонському госпіталі від туберкульозу 21 січня 1950 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *