Джордж Стефенсон біографія коротко

Джордж Стефенсон коротка біографія англійського конструктора і винахідника, інженера-механіка. Всесвітню популярність здобув завдяки винайденому їм паровозу. Вважається одним з «батьків» залізниць.

Джордж Стефенсон біографія коротко

Народився 9 червня 1781 у родині шахтаря в Уілеме (Англія). З 8 років працював за наймом, навчився читати і писати в 18 років, шляхом наполегливої ​​самоосвіти здобув спеціальність механіка парових машин (близько 1800 року). З 1812 року головний механік Киллінгуортських копалень (Нортамберленд), винайшов рудничну лампу оригінальної конструкції (1815).

З 1814 року займався будівництвом паровозів. Перший паровоз «Блюхер» побудував за сприяння колишнього помічника Р. Тревитика Дж. Стіла для копальневої рейкової дороги. У 1815-1816 роках створив ще два паровози вдосконалених конструкцій. У 1818 році спільно з Н. Вудом провів перші наукові дослідження залежності опору рейкового шляху від навантажень і профілю колії.
У 1823 році в Ньюкаслі заснував перший в світі паровозобудівний завод, на якому був виготовлений паровоз «Пересування» (1825) для залізниці Дарлінгтон — Стоктон, яка будувалася під керівництвом Стефенсона , а потім паровоз «Ракета» (1829) для дороги між Манчестером і Ліверпулем ( 1826-1830). При будівництві цієї лінії Стефенсоном вперше вирішив складні задачі залізничної техніки: були створені штучні споруди (мости, віадуки тощо), застосовані залізні рейки на кам’яних опорах, що дозволило розвивати паровозам типу «Ракета» швидкість до 50 км /год. Ширина колії (1435 мм), прийнята Стефенсоном, стала найпоширенішою на залізницях Західної Європи.
У 1836 Стефенсон організував в Лондоні проектну контору, що стала науково-технічним центром залізничного будівництва. За кресленнями Стефенсона і його сина Роберта будувалися паровози, які експлуатувалися не тільки у Великобританії, але і в інших країнах. Стефенсон вирішував і інші технічні питання в області транспорту і промисловості, був організатором шкіл для механіків.

Стефенсон помер 12 серпня 1848 року в Честерфілді (графство Дербішир).

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *