Джузеппе Гарібальді біографія скорочено

Джузеппе Гарібальді біографія на українській мові італійського полководця, революціонера і політичного діяча, визнаного національним героєм Італії, викладена в цій статті.

Джузеппе Гарібальді біографія коротка

Народився Гарібальді 4 липня 1807 року у Франції в Ніцці, в родині моряка і торговця рибою.

Вже з 15 років він разом з батьком або сам ходив у море. А в 1832 році Джузеппе стає капітаном на торговому судні. Рік по тому він командує військовим кораблем, на якому познайомився з Мадзіні. Під його впливом, майбутній народний герой вступає в революційне таємне товариство під назвою «Молода Італія», яке виступало за звільнення Італії від Австрії і її довгоочікуване об’єднання.

Джузеппе Гарібальді бере активну участь у повстанні в князівстві П’ємонті, яке було провальним. Він змушений був тікати і його заочно засудили до смертної кари. Перебуваючи у вигнанні в 1834-1848 роках, він бере участь в Латинській Америці в національно-визвольних війнах. Його схопили в полон і посадили до в’язниці в Аргентині.

У 1842 році він одружується на Ганні Марії Рібейро да Сільва, бразилійці, яка стала його вірною бойовою супутницею. У 1848 році повертається до Італії і бере участь в Італійській революції. Гарібальді організовує загін оборони, але зазнавши поразки, піддається арешту і його висилають з Італії.

Джузеппе Гарібальді цікаві факти

Тільки за правління П’ємонту, в 1854 році йому дозволили повернутися. У 1859 році Італії за його участі було повернуто область Ломбардія. Коли П’ємонт оголосив Австрії, Джузеппе Гарібальді став командувати створеним загоном добровольців. Пізніше йому запропонували очолити масштабну експедицію по захопленню Неаполітанського королівства. У підсумку в 1860 році відбувся знаменитий похід — похід гарібальдійської «Тисячі», яка звільнила Італію, і привела до тріумфальної перемоги Італійської революції 1859-1860 років.

З 1862 по 1867 Джузеппе Гарібальді постійно воював — брав участь у війнах проти Австрії, потім намагався звільнити Рим влади пап. Остання його військова акція відбулася в 1870 році — участь у війні проти Пруссії.

Довгий час він був членом парламенту Італії, але після пішов з політики.

Джузеппе Гарібальді помер в 1882 році 2 червня на острові Капрера.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *