Джузеппе Верді цікаві факти

Джузеппе Верді цікаві факти з життя та творчості композитора викладена в цій статті.

Джузеппе Верді цікаві факти

Творчість Верді називають однією з вершин оперного мистецтва всіх часів і народів. За 88 років життя Джузеппе Верді написав 26 опер, які стали вершинами світової опери

Композитор протягом своєї кар’єри примудрився заробити грошей більше, ніж будь-який композитор XIX століття і попередніх епох.

Народився Верді 10 жовтня 1813 в небагатій родині торговця вином. Музикою хлопчик захоплювався з самого раннього дитинства — він грав на органі і допомагав служити меси в місцевій церкві.

«Залиште думка про консерваторію», — сказав Верді диригент Міланської консерваторії, коли той прийшов туди здобувати вищу освіту. Головною причиною відмови був «низький рівень фортепіанної гри». Кілька десятиліть потому консерваторія була названа в честь легендарного музиканта.

Обраницею і законною дружиною Верді в 1836 році Стала Маргарита Барецці, дочка його спонсора Антоніо Барецці. Рік по тому у пари народився син, ще через рік — дочка. Однак сімейна ідилія тривала зовсім недовго — діти раптово померли від невідомої хвороби, а у дружини був діагностований енцефаліт. Після того, як композитор позбувся всіх своїх близьких, він вирішив покінчити з кар’єрою, але імпресаріо умовив його почекати працювати. З важкої духовно кризи Верді вивела робота над оперою «Набукко», що зробила його живим класиком.

Одним з найпопулярніших творів Верді стала опера «Ріголетто«, яку він написав за часів щасливого кохання з володаркою фантастичного сопрано Джузеппіни Стреппоні. 10 років по тому вони обвінчалися, що поклало кінець скандалам навколо його персони — цивільний шлюб в XIX столітті для багатьох був просто немислимим.

Смерть Верді співвітчизники сприйняли як особисту трагедію. Попрощатися зі своїм улюбленим композитором прийшло 2000 чоловік. 800 незнайомих один з одним людей на похоронах виконали хор з опери «Набукко».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *