Едгар Дега біографія

Едгар Дега біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Едгар Дега біографія

Едгар Дега (1834 — 1917) — французький художник, скульптор.

Народився 19 липня 1834 в Парижі в сім’ї банкіра.
Незважаючи на те, що спочатку Едгар Дега в біографії займався правом, він залишив це заняття для навчання живопису.

В 1855–1856 він відвідував Школу файних Мистецтв. Наступні три роки він жив у родичів в Італії — у Флоренції та Неаполі. Під час свого перебування у Римі він працював як художник на віллі Медічі і студіював мистецтво старих італійських майстрів 15-16 ст.

В ранній період своєї творчості Деґа писав картини на історичні теми («Сцена з війни в середні віки», 1865, Париж); реалістичні портрети, які позначено виразністю і тонкістю малюнка («Портрет молодої жінки», 1867, Париж). З 1873 року приєднався до імпресіонізму і став одним із найхарактерніших із його представників. Деґа зображав буденні сцени з паризького життя («Абсент», 1876, Париж; «Гладильниці», 1882). Багато картин Деґа присвятив балету («Блакитні танцівниці»), кінним перегонам («На кінних перегонах», 1877–1878, Париж).

Обдарований художник вважався блискучим, витонченим, проникливим портретистом, протягом 6 років він представляв свої роботи в Салоні (1865-70), але після став виставлятися разом з імпресіоністами, чиїми роботами Дега захоплювався.
Неослабний перфекціоніст, Дега намагався поєднати класичне мистецтво безпосередньо з імпресіонізмом.

Улюбленими темами були балерини, жінки, кав’ярні, сцени гонок.
Він робив замітки, начерки з живих моделей під час рухів, щоб зберегти неофіційність дій, поз. Саме з такими напрацюваннями він починав трудитися в студії, а не безпосередньо з натури, як робили його сучасники. Більше того, за свою біографію Дега Едгар ввів кілька сміливих інновацій. Під впливом японських художників, а також фотографів, Дега відійшов від традиційних ідей врівноваженого розташування.

Потроху Дега відходив від живопису маслом, можливо через втрату зору. Його скульптурні роботи включають кілька чудових зображень танцюристів, коней. Безліч картин і скульптур Едгара Дега можна побачити в музеї Метрополітен. Деякі з особливо видатних його робіт, наприклад «Absinthe , The Rehearsal», » Two Лаундрессес» знаходяться в Луврі.

Едгар Дега помер 27 вересня 1917 в Парижі у віці 83 років, будучи визнаним майстром і авторитетним живописцем. Він по праву вважався одним з найяскравіших представників імпресіонізму, оригінальним творцем. Згідно з останньою волею Дега похорони пройшли скромно, хоча проводити Дега в останню путь зібралося багато старих друзів, серед яких були Клод Моне і художник Жан-Луї Форен.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *