Едгар По біографія скорочено

Біографія Едгара Аллана По скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Едгар Аллан По коротка біографія

Едгар Аллан По — американський письменник, поет, літературний критик і редактор, представник американського романтизму. Творець форми сучасного детектива і жанру психологічної прози

Народився 19 січня 1809 року в Бостоні в сім’ї бродячих акторів. Батьки померли, коли йому було всього два роки. Його усиновив заможний купець Джон Аллан. Дитинство Едгара пройшло в обстановці досить багатій. У шість років він був відданий на навчання до Лондонського пансіону. Потім він вступив до коледжу в США, а закінчувати освіту Едгара відправили в університет в Річмонді.

Незабаром життя в багатстві закінчилася. Восени 1826 року відбулося розрив між Джоном Алланом і його прийомним сином. Приводом до сварки стало те, що Аллан відмовився заплатити карткові борги Едгара. З 17 років він почав мандрівне життя. У Бостоні під псевдонімом він надрукував збірку віршів, потім поступив на службу в армію. Після повернення йому довелося важко працювати в різних періодичних виданнях, щоб якось протриматися на плаву. Вірші спочатку не приносили особливого успіху, а ось новела «Рукопис, знайдений у пляшці» відразу ж з’явилася на перших сторінках журналів.

У 1835 років він одружився на своїй 14-річній кузині Вірджинії.

Незабаром він переїхав до Філадельфії і вступив редактором в один журнал. Здавалося, життя налагоджувалося. Там він в двох томах випустив свою прозу — «Гротески і арабески». Справжній успіх і популярність прийшли до письменника з поемою «Ворон» (1845). Його відразу ж запросили до престижного журналу, але цей успіх тривав недовго. Журнал швидко збанкрутував, а в 1847 році його дружина вмирає.

Останні роки життя Едгара По, 1847-1849, були роками метань, напівбожевілля, успіхів, падінь і постійних наклепів. Незважаючи на це, він продовжував писати.

Напади алкоголізму Едгара По довели його до психічного розладу. 7 жовтня 1849 року він помер.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *