Едгар По цікаві факти

Едгар Аллан По цікаві факти життя і творчості відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Едгар По цікаві факти

Едгар Аллан По написав перший літературний детектив «Вбивство на вулиці Морг.»

Батьки Едгара По померли, коли йому було два роки. Його усиновив заможний купець з Вірджинії Дж. Аллан (тому повне ім’я письменника — Едгар Аллан По).

Аллани не шкодували коштів на його виховання: його одягали «як принца», у нього був свій кінь, свої собаки.

Едгар вже в п’ять років читав, малював, писав, декламував, їздив верхи. У школі він добре вчився, придбав великий запас знань з літератури, особливо англійської та латинської, з загальної історії, з математики, по деяких галузях природознавства, таким як астрономія, фізика.

Восени 1826 року сталась сварка між Едгаром і його прийомним батьком (Аллан По відмовився платити карткові борги прийомного сина), після чого майбутній письменник пішов з дому і став вести мандрівне життя. У березні 1834 помер прийомний батько Едгара, не залишивши йому ні цента в заповіті.

Едгар По одружився на 13-річній кузині, Віргінії Клем. Її рання смерть вплинула на деякі твори поета. У 1848 році після смерті його дружини в 1847 році, По спробував накласти на себе руки, ковтаючи опіати.

На свою першу книгу По витратив всі свої заощадження, і це змусило його стати солдатом.

За 20 років творчої діяльності Едгар По написав дві повісті, дві поеми, одну п’єсу, близько сімдесяти оповідань, п’ятдесяти віршів і десяти есе

Едгар По був одержимий кішками, і часто писав твори з кішкою на плечі.

Останні роки життя, повні потрясінь і проблем з алкоголем, принесли за собою погіршення здоров’я, яке відбилося і на зовнішності По.

3 жовтня 1849 року перехожі знайшли поета в несвідомому стані біля однієї з міських канав. За іншою версією, він лежав неподалік від однієї з місцевих пивнушек і в чужому одязі. У неосудному стані По був доставлений в лікарню і поміщений в дешеву палату. Лікарі стверджували, що письменник страждав галюцинаціями і постійно кликав когось  — аж до самої смерті він так і не прийшов до тями.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей
Коментарі:
  1. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *