Едуард Успенський цікаві факти

Цікаві факти про Едуарда Успенського, знаменитого дитячого письменника викладені в цій статті.

Едуард Успенський цікаві факти з життя

1. Успенський Едуард Миколайович з’явився на світ 22 грудня 1937 року в місті Єгорьєвськ, Московська область. За професією він авіаційний інженер. Але в період навчання Едуард сильно захопився письменництвом і грою в театрі при університеті МАІ.

2. Він є автором таких телепередачі, як — «Радіоняня», «АБВГДейка», «В нашу гавань заходили кораблі» і «На добраніч, малюки!». Навіть сьогодні останню передачу з задоволенням дивляться дітки.

3. У 2010 році його удостоїли премії ім. Корнія Чуковського «За видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій літературі».

4. Першою дружиною Успенського була Римма, у шлюбі з якою народилася дочка Таня. Після розлучення з нею, Едуард Миколайович забрав доньку в нову, створену з Оленою Успенською, другою його дружиною, сім’ю. У цьому шлюбі у пари не було дітей. Тому вони удочерили Світлану і Іру — двійнят. Коли в початку 90-х років він створив телепередачу «В нашу гавань заходили кораблі», він закохався в свого редактора програми — Елеонору Філлін і одружився втретє, всиновивши її сина.

5. Він є творцем Крокодила Гени і Чебурашки, Дяді Федора і щури Анфіси, Старої Шапокляк і Сірого Вовка.

6. Насправді, вуха у Чебурашки в книзі Успенського були маленькими. Але коли розповідь вирішили екранізувати, то великі вушка йому вже домалювали.

7. У нього було двоє братів — старшого звали Ігор, а молодшого Юрій.

8. Він дуже любив відвідувати Фінляндію.

9. Твори з циклу «Простоквашино» були видані на турецькій мові.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про Едуарда Успенського.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *