Едвард Гріг цікаві факти

Едвард Гріг цікаві факти з життя норвезького композитора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Едвард Гріг цікаві факти

Гріг народився в норвезькому місті Бергені. Це батько був купцем, а мати — піаністкою.

Вперше майбутній композитор сів за піаніно в 4 роки.

У 12 років Гріг написав свій перший твір для фортепіано.

Гріг дружив з Петром Чайковським.

Серед найвідоміших творів Гріга — дві сюїти з музики до драми Генріка Ібсена «Пер Гюнт», концерт для фортепіано з оркестром, скрипкові сонати.

Під час кожного виступу в кишені піджака Грига лежала глиняна жаба. Перед початком кожного концерту він обов’язково виймав її і гладив по спинці. Талісман працював: на концертах щоразу був неймовірний успіх.

Основну увага Гріг приділяв пісням і романсам, яких опублікував понад 600.

Похований у рідному місті разом з дружиною, Ніною Хагеруп, яка була його двоюрідною сестрою. Родичі відвернулися від нього через цей шлюб, батьки прокляли.
Перший рік спільного життя був типовим для молодої сім’ї — щасливим, але важким в матеріальному відношенні. Гріг складав, Ніна виконувала його твори. Едварду довелося влаштуватися диригентом і викладати гру на фортепіано, щоб врятувати фінансове становище сім’ї. У 1868 році у них народилася дочка, яку назвали Олександрою. Через рік дівчинка захворіє на менінгіт і помре. Те, що сталося поставило хрест на майбутньому щасливому житті сім’ї. Після смерті дочки Ніна замкнулася в собі. Однак подружжя продовжувало спільну концертну діяльність.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *