Емерсон біографія

Ральф Уолдо Емерсон — американський есеїст, поет, філософ, пастор, громадський діяч; один з найвизначніших мислителів і письменників США. У своєму есе «Природа» («Nature», 1836) першим висловив і сформулював філософію трансценденталізму.

Емерсон біографія скорочено

Дата Подія
25.05.1803 Народився у родині унітаріанського пастора.
1811 Помер батько. Тривалий час вдова з дітьми знаходиться на утриманні церковної общини. Вихованням Ральфа займалася його тітка, Мері Моді Емерсон. Вона виховувала письменника, керувала його читанням, гострила його розум. Ранні щоденники Емерсона свідчать, що всі юнацькі роки він був зосереджений на самоаналізі. Вочевидь, давалася взнаки пуританська освіта, що розвивала заглибленау увагу до внутрішнього життя, а також те, що Емерсон був надзвичайно сором΄язливим та невпевненим у собі юнаком.
1821 Вступив до Гарвардського університету, де не був блискучим студентом. Активно працює над собою, займається самоосвітою. По закінченні університету Емерсон прийняв сан унітаріанського священника і 10 років проповідував у Другій церкві Бостона. За цей час ним було написано більш ніж 160 проповідей, частина яких була опублікована у книзі «Говорить молодий Емерсон»
1832Butthole Прагнучи розв’язати сумніви, що переслідували письменника, він вирушає у подорож в гори Нью-Гемпшира. Складає з себе сансвященника і назавжди пориває з офіційною релігією.
1833 Перша подорож Емерсона до Європи.
1836 Трактат «Природа».
1837 Праця «Американський вчений», що має широкий резонанс.
1838 Маючи вроджені ораторські здібності, письменник пише «Промову перед випускним класом Школи Богослов΄я» та курс лекцій «Про літературну мораль»
Кінець 1830-х Навколо Емерсона зібралися молоді літератори та мислителі Нової Англії. Гурток отримав назву «Клуб трансценденталістів».
1839 Емерсон допомагає видавати вірші молодим авторам, яких вважав надією національної літератури.
1847 Видано збірку філософської лірики «Вірші». Друга подорож до Європи, де він читає лекції про Платона, Монтеня, Шекспіра, Гете і Наполеона.
1850 На основі лекцій, прочитаних Емерсоном у Європі, було написано книгу «Представники людства».
1856 Враження від другої подорожі по Європі викладено у книзі «Англійські риси».
1860 Узагальнення лекційного курсу в книзі «Шлях життя».
1867 збірка філософської лірики «Травневий день та інші вірші». Емерсон не вважав себе талановитим поетом, у чому з ним погоджувалася більшість сучасних поетів.
1870 Останнє прижиттєве видання Емерсона «Суспільство і самотність».
1876 Задуману Емерсоном книгу «Література і суспільні задачі», яку він не зміг видати, зібрали за матеріалами його рукописів і видали Дж. Е. Кеббот і син Е. Емерсон.
27.04.1882 Помер.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Філософи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *