Еміль Золя цікаві факти

Еміль Золя цікаві факти з життя (біографії) відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Еміля Золя

Золя ріс кволим і немічним, часто хворів. З дитинства він сильно шепелявив, та ще був сильно короткозорий через те над ним насміхалися однокласники.

Йому було неповних сім років, коли батько помер, залишивши сім’ю в скрутному становищ.
Часом фінансове становище Золя було таким важким, що йому доводилося голодувати.

Він працював по 9-10 годин на добу і встигав щодня написати від 1000 до 2500 слів.

У повсякденному житті головну роль для нього грала матір, тому він досить пізно одружився; в шлюбі у нього не було дітей.

Обраниця Золя Александріна Мілей — серйозна, розумна дівчина з розвиненими материнськими інстинктами і честолюбством людини з середнього класу. Мати Золя схвалювала їх стосунки. Ці відносини дали письменнику необхідний для роботи емоційний спокій, так як Александра взяла на себе всі турботи про дім. У 1870 Александріна і Еміль одружилися.

Будучи одруженим, письменник в 47 років закохався в 20-річну пралю Жанну Розера. Золя вже був багатим і знаменитим, і тому утримувати коханку йому не склало труднощів. Незабаром Жанна народила йому двох дітей, і Еміль жив на дві сім’ї.

Дізнавшись про другу сім’ю чоловіка Александра була принижена, але розлучитися так і не захотіла, розуміла, що це завдасть шкоди репутації чоловіка.

Не маючи власних дітей, мадам Золя щиро прив’язалася до позашлюбних нащадків чоловіка, була до них добра і великодушна.

На довгі роки Золя придумав собі розпорядок дня: підйом о 8 ранку, прогулянка, робота до обіду, далі зустрічі з потрібними людьми і робота в бібліотеці. Протягом 10 років, поки писалася сага про Ругон-Маккарі, Золя практично жодного разу не відступив від заведеного їм самим розпорядку. Поступово він перетворився на таку собі «літературну машину», що працює без перебоїв і зривів. Він втілював свою дитячу мрію — створити щось таке, через що його мати буде ним пишатися.

Смерть Золя наступила в результаті нещасного випадку: не працюючий димохід затримав чадний газ в кімнаті, де він спав, і Золя помер від задухи … Нa кладовищі його проводжатимуть п’ятдесят тисяч чоловік: студенти, ремісники, буржуа, журналісти, військові…

Александріна і Жанна дуже важко переживали смерть коханого чоловіка. Спільне горе зблизило їх, і решту життя вони присвятили дітям Еміля. Письменник за життя не раз говорив дружині, як хотів би, щоб діти носили його прізвище. Їй вдалося домогтися через суд, щоб бажання чоловіка збулося — Деніза і Жак отримали прізвище Золя. Жанна так і не вийшла заміж, до самої смерті зберігаючи вірність Емілю. Вона померла в 1914 році після невдалої операції. Александріна дожила до глибокої старості, піднявши на ноги дітей письменника.

Цікава інформація про Еміля Золя може бути розширена кожним читачем через форму коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *