Емма Андієвська цікаві факти 

емма андрієвська цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Емма Андієвська цікаві факти з життя української письменниці та художниці розкажуть про її дитинство, родину, захоплення, творчість.

Цікаві факти про Емму Андієвську

Народилася Емма Андієвська 19 березня 1931 року на Донеччині в місті Сталіно.

Написала понад 40 книжок, і намалювала 15 тисяч картин.

Будучи досить хворобливою дитиною вона змушена була здавати переважну більшість шкільних предметів екстерном. Саме хворобливість юної Емми змусила їхню родину спочатку переїхати до Вишгорода в 1937 році, а потім через два роки до столиці – Києва.

Саме в Києві вона захопилася вивченням української мови, хоча до цього не знала її зовсім.

З самого малечку Андієвська відрізнялась від своїх ровесників феноменальною пам’яттю.  Коли вона хворіла, однокласнники приносили конспекти за місяць, які вона перечитувала і наступного дня складала екзамени.

В свої 9 років вона вже читала витвори майстрів світової літератури.

У 14 вже могла читати іноземну літературу мовою оригіналу. 

Три роки пролежала в гіпсовому ліжку хвора на туберкульоз хребта, після цього вісім років ходила в корсеті.

Під час Другої світової війни вона разом з родиною назавжди виїжджає за кордон. Спочатку вона мешкала в Німеччині, потім у Франції, а пізніше в Америці. По закінченні війни вона повертається до Німеччини і наразі проживає у Мюнхені.

емма андієвськаВона є авторкою багатьох поетичних книг та прозових збірок. Нашу землячку знають в західному світі ще й як талановиту художницю.

Емма Андієвська ніколи не мала спеціальної художньої освіти. Але це ні в якому разі не завадило їй проводити виставки у багатьох країнах світу і друкувати персональні альбоми, які розходяться великими тиражами. Її художній спадок на даний момент складає близько 9 000 робіт.

Перша її виставка відбулася у Мюнхені в 1956 році, а потім в Нью-Йорку в 1989 році. Там було представлено дві ілюстровані збірки – «Архітектурні ансамблі» та «Знаки».

40 років прожила зі свої чоловіком, літературним критиком Іваном Кошелівцем.

Художниця, пишучи картини та ілюстрації, використовує акрил і володіє швидкою технікою малювання. Специфічним художнім прийомом Андієвської є повторне накладання фарби на свої полотна до двадцяти п’яти разів. Таким чином вона створює ефект рухомих фарб, якщо дивитися на картину під різними кутами зору.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Емму Андієвську.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Анонім

    Сенк’ю. Дуже допомогло 12 в кишеню .

    Відповіcти