Ентоні Квінн біографія

Ентоні Квінн біографія скорочено американського актора мексиканського походження викладена в цій статті. Квінн тричі отримав «Оскар», був художником, письменником.

Ентоні Квінн біографія

Ентоні Квінн народився 21 квітня 1915 року у Чіауа, Мексика. Згодом родина переїхала до США — у околиці Лос-Анжелесу в Каліфорнії.
У молодості Ентоні Куїнн пробував кілька професій. Щоб заробити на життя, він працював м’ясником, також був боксером. Але творча натура давала про себе знати: Ентоні відвідував архітектурну школу Франка Райта, займався живописом і скульптурою.
До того, як з’явитися в кіно, навчався в драматичній школі. Потім грав у театрі «Біля воріт», де відточив свої акторські здібності. Перший фільм з Ентоні Квінном вийшов в 1936 році під назвою «Пароль». У ньому актор зіграв гангстера. Після зйомок фільму «Жителі рівнин» одружився на Кетрін де Мілль, яка була дочкою режисера. Але Куїнн не скористався сімейними зв’язками, і довго продовжував грати невеликі ролі. Куїнн зіграв безліч незначних ролей, але на його карєрний ріст це не вплинуло.

У 1947 році Ентоні Куїнн почав грати в Бродвейських постановках. Він чудово зіграв роль Стенлі Ковальського у виставі «Трамвай «Бажання».

У 1952 році Куїнн знявся у фільмі «Хай живе Сапата!», Отримав «Оскар» за роль другого плану. Слідом за цим послідували зйомки у низці цікавих фільмів. Так Куїнн з’явився в картинах «Мандри Одіссея», «Сільська честь». У 1953 році в житті Куїнна відбулася важлива подія — він познайомився з великим режисером Федеріко Фелліні. Куїнн був запрошений на зйомки фільму «Дорога» (інше трактування назви — «Вони бродили по дорогах»). Тут Куїнн зіграв одну з головних ролей, силача Дзампано. Фільм вважається одним з кращих серед робіт Фелліні. А талант Ентоні Куїнна розкрився тут повною мірою. За прекрасно зіграну роль актор був нагороджений «Оскаром».

У 1956 році Куїнн зіграв роль другого плану у фільмі «Жага життя», режисером якого був Вінсент Міннеллі . За таку переконливу гру Куїнн знову був відзначений «Оскаром». У тому ж році Куїнн зіграв у картині «Горбань собору Паризької Богоматері».
Ще однією найбільшою роллю Ентоні Куїнна можна вважати роль Зорби у фільмі Міхаліса Какоянніс «Грек Зорба» (1964). У 1965 році Куїнн розлучився з першою дружиною і одружився на Іоланті Аддолорі.

Також Ентоні Куїнн пробував себе в ролі режисера, знявши фільм «Пірат». А в 1973 році видав книгу «Первородний гріх». Всього за все своє життя Куїнн зіграв більш ніж у 150 фільмах.

У 1987 році Ентоні Квінна було нагороджено премією «Золотий глобус» за життєві досягнення у галузі кіномистецтва.

У 82 роки (1997 рік) Квінн одружився зі своєю секретаркою Кеті, яка на той час вже мала від нього двох дітей.

В останні роки свого життя актор жив в Італії, рідко знімався в кіно, в основному займався живописом і створював скульптури.

У квітні 2000 року Е. Квінн приїхав у рідне мексиканське містечко і був прийнятий, як голова держави. Мексиканці одностайно обрали його своїм національним героєм.

3 червня 2001 року у віці 86 років у Бостоні (США) Ентоні Квінн помер, оточений численними членами родини.

Автор: Гнатюк У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *