Ератосфен: цікаві факти

Ератосфен: цікаві факти з життя відомого грецького математика, астронома, географа викладені в цій статті.

Цікаві факти про Ератосфена

Ератосфен — перший відомий учений, який обчислив розміри Землі.

Як глава Олександрійської бібліотеки Ератосфен займався навчанням дітей монарха — майбутнього правителя Птолемея IV і його сестри (а згодом і дружини) Арсинои.

Віддалений в старості від посади, Ератосфен впав у крайню бідність і, страждаючи хворобою очей або навіть зовсім осліпнувши, заморив себе голодом.

Своє відкриття про розміри Землі Ератосфен зробив … в колодязі. Ератосфен зауважив, що під час літнього сонцестояння сонячні промені освітлюють дно найглибших колодязів міста Сієни (так називали тоді нинішній Асуан). Значить, сонце тут в ці дні стоїть точно в зеніті. А в Олександрії, що знаходиться північніше, дно глибоких колодязів залишається і тіні. Кидає тут тінь і маленький кілочок, укріплений всередині порожньої півкулі. Єгиптяни називали такий прилад «Скаф», він замінював їм годинник. Відношення довжини цієї тіні кілочка і великого кола Скаф, міркував Ератосфен, має дорівнювати відношенню дуги меридіана між Сієною і Олександрією до всієї окружності Землі (він вважав, що обидва міста лежать на одному меридіані, хоча це і не зовсім точно). В результаті довгих розрахунків Ератосфен отримав довжину великого кола Землі, рівну 39 690 кілометрів. Дивовижна точність при тих примітивних інструментах, якими він користувався!

Ератосфен визначив кутову відстань від екватора до тропіка: він знайшов її рівною 11/83 від 180 °.

Ератосфен є засновником наукової хронології. У праці «Хронограф» він намагався встановити дати, пов’язані з історією Еллади, склав список переможців Олімпійських ігор.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *