Еразм Роттердамський біографія скорочено

Еразм Роттердамський біографія скорочено відомого мислителя епохи Відродження викладена в цій статті.

Йому належала заслуга підготовки першого видання оригіналу Нового завіту, забезпеченого коментарями. Саме з нього почалися спроби вивчення текстів священних писань як об’єкта критичних досліджень.

Еразм Роттердамський коротка біографія 

Еразм народився в 1469 р. 28 жовтня, в м Гауда неподалік від Роттердама і був незаконнонародженим сином священика. Після навчання в місцевій початковій школі він продовжував здобувати освіту в Нертогенбозі, школі, створеній громадою «Брати спільного життя». Статус незаконнонародженого і особливості характеру привели його до вирішення пов’язати долю з монастирем. У 1492 р він дійсно прийняв сан священика в августинському монастирі.

Блискучі інтелектуальні здібності, широке коло пізнань, чудове володіння латиною привернули до себе увагу впливових людей, і завдяки цьому Еразм Роттердамський зміг покинути монастир до якого у нього перестала лежати душа, працював секретарем у єпископа Камбре. У 1495 р покровитель направив його в Паризький університет для вивчення богослов’я, і ​​кілька років він прожив у Франції. У 1499 році здійснив поїздку до Англії, читав в Оксфордському університеті лекції.

Першим значним твором Еразма Роттердамського стали «Адагії», видані в 1500 р. Вони представляли собою збірник висловів, приказок, анекдотів, афоризмів, знайдених ним у творах письменників античності і раннього християнства. Завдяки цій книзі автор став відомий на всьому континенті. Деякий час Еразм Роттердамський не проживав на одному місці, а подорожував французькими містами.

У 1504 р ним була видана книга «Зброя християнського воїна», в якій автор викладав головні принципи своєї «філософії Христа». За віросповіданням Еразм Роттердамський залишався католиком, хоча його і вважають предтечею Реформації. Він закликав до того, щоб священні християнські тексти були прочитані по-новому, більш поглиблено, грунтуючись на науковому підході.

Зробивши чергову поїздку в Англію, Еразм Роттердамський 1505 р відправився в Італію, де прожив два роки. Там йому надавали почесті, йому благоволив сам Папа; в Туринському університеті гуманіст отримав ступінь почесного доктора богослов’я. Третя подорож до Англії ознаменувалося в творчій біографії Еразма Роттердамського написанням найвидатнішого твору — сатири «Похвала глупоті». Публікація памфлету в 1509 р висунула його в число найавторитетніших богословів свого часу. Його думка в сфері гуманітарних наук була незаперечна. Еразм Роттердамський листувався з багатьма видатними особистостями; протягом декількох років викладав грецьку мову в Кембріджському університеті.

У 1513 р. вчений поїхав на два роки до Німеччини, де подорожував по різних містах, проте в 1515 році знову попрямував до Англії. Завдяки тому, що Карл Іспанський, імператор Священної Римської імперії, зробив його королівським радником, не навантажуючи при цьому будь-якими обов’язками, Еразм Роттердамський міг, не піклуючись про матеріальне забезпечення, займатися наукою ще більш інтенсивно. У той же час він ще не раз відправлявся в поїздки, зв’язавши останні роки  з Базелем. У цьому швейцарському місті ним  був опублікований цілий ряд робіт, серед яких — переклад на латинь Нового Завіту.

Починаючи з 1524 р з’являються роботи, в яких Еразм Роттердамський полемізує з Мартіном Лютером. Однією зі сфер інтересів гуманіста була педагогіка, якій він також присвятив ряд робіт; найвідомішими з них вважаються «Розмови запросто» (працював над ними від 1519 по 1535 г.).

Помер Еразм Роттердамський в Базелі 12 липня 1536 р.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *