Ернест Резерфорд біографія

Ернест Резерфорд біографія на українській мові скорочено англійського фізика, основоположника ядерної фізики викладена в цій статті.

Ернест Резерфорд коротка біографія

(1871-1937)

Ернест Резерфорд народився 30 серпня 1871 року в Новій Зеландії в невеликому селищі Спрінг-Грув в сім’ї фермера. З дванадцяти дітей виявився найбільш обдарованим.

Ернест блискуче закінчив початкову школу. У коледжі в Нельсона, де Ернеста Резерфорда взяли в п’ятий клас, вчителі звернули увагу на його виняткові математичні здібності. Пізніше Ернест захопився природничими науками — фізикою і хімією.

У Кентерберійському коледжі Резерфорд здобуває вищу освіту, після чого, протягом двох років, захоплено займається дослідженнями в області електротехніки.

У 1895 р він відправляється в Англію, де до 1898 року працював в Кембриджі, в Кавендішської лабораторії під керівництвом видатного фізика Джозефа-Джона Томсона. Він робить значний прорив у виявленні відстані, яка визначає довжину електромагнітної хвилі.

У 1898 р він почав вивчати явище радіоактивності. Перше фундаментальне відкриття Резерфорда в цій області — виявлення неоднорідності випромінювання, що випускається ураном, — принесло йому популярність. Завдяки Резерфорду в науку увійшло поняття: альфа- і бета-випромінювання.

У 26 років Резерфорда запросили в Монреаль як професор Мак-Гілського університету — кращого в Канаді. Резерфорд працював в Канаді протягом 10 років і створив там наукову школу.

У 1903 р 32-річний вчений був обраний членом Лондонського Королівського товариства Британської академії наук.

У 1907 р Резерфорд разом з родиною переїжджає з Канади до Англії, щоб зайняти посаду професора кафедри фізики Манчестерського університету. Відразу ж після приїзду Резерфорд почав проводити експериментальні дослідження з радіоактивності. Разом з ним працював його помічник і учень, німецький фізик Ханс Гейгер, який розробив — широко відомий лічильник Гейгера.

В 1908  Резерфорд одержав Нобелівську премію з хімії за дослідження по перетворенню елементів.

Резерфорд здійснив велику серію дослідів, які підтвердили, що альфа-частинки являють собою двічі іонізовані атоми гелію. Разом з іншим своїм учнем, Ернестом Марсденом, він досліджував особливості проходження альфа-частинок через тонкі металеві пластинки. На підставі цих дослідів вчений запропонував планетарну модель атома: в центрі атома — ядро, навколо якого обертаються електрони. Це було видатне відкриття того часу!

Резерфорд передбачив відкриття нейтрона, можливість розщеплення атомних ядер легких елементів і штучних ядерних перетворень.

18 років очолював Кавендішську лабораторію (з 1919 р до 1937).

Е. Резерфорд був обраний почесним членом усіх академій світу.

Ернест Резерфорд помер 19 жовтня 1937 років через чотири дні після термінової операції, у віці 66 років.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *