Ернест Сетон-Томпсон цікаві факти

Ернест Сетон-Томпсон цікаві факти з життя та творчості письменника-анімаліста Ви дізнаєтеся в цій статті.

Ернест Сетон-Томпсон цікаві факти

У хлопчика склалися складні стосунки з батьком, і він все більше часу проводив в лісі, вважаючи його своїм справжнім домом. Тут він зробив свої перші записи про поведінку тварин, перші малюнки, в яких намагався передати характер і особливості звірів і птахів.

Намагаючись пізнати світ тварин, хлопчик приносив додому їх дитинчат, розводив кроликів, але швидко переконався, що зрозуміти життя лісу можна, тільки занурившись в нього, ставши його частиною.

Всього Сетон-Томпсон написав і проілюстрував понад 50 книг.

Сетон-Томпсон не тільки письменник і художник, але ще і вчений! Саме він заклав основи етології, — науку про поведінку тварин у природних умовах. Хоча не закінчував при цьому університетів.

Він писав книги і малював до них ілюстрації, його картини користувалися успіхом на художніх виставках, а ще він знаходив час для читання лекцій (їх він прочитав понад 3 тисячі) і написання статей для періодичних та наукових видань, а також створення наукових праць із зоології.

Одну з його робіт, — картину з вовком-ватажком, — придбав у нього сам Теодор Рузвельт!

Саме Ернест придумав піонерські організації. Адже він — один з перших засновників скаутського руху, творець дитячих організацій, що живуть на природі, при цьому дбайливо до неї відносяться, які намагаються злитися з нею в єдиний організм.

Сетон-Томпсон став одним із зачинателів літературного жанру творів про тварин; він надав потужний вплив на багатьох письменників-анімалістів.

Особисте життя

Людині, котра проводить більшу частину життя в лісі, важко організувати особисте життя. У перший раз Сетон-Томпсон одружився в 1896 році, його дружиною стала Грейс Галлатін. У грудні 1904 року в них народилася дочка Енн, яка частково пішла по шляху батька. Під ім’ям Ані Сітон вона прославилася як автор історичних бестселерів. Разом подружжя прожило майже 40 років, але в 1935 році розлучилися.

Незабаром Ернест одружився на Джулії Батру, яка захоплювалася літературною діяльністю і стала активно допомагати чоловікові. Своїх дітей у них не було, і в 1938 році вони удочерили семирічну дівчинку Бьюлі (Ді). Після смерті прийомного батька в 1946 році вона присвятила своє життя організації вивчення його літературної і наукової спадщини та популяризації його творів. Бьюлі, в заміжжі Ді Сетон-Барбер, дожила до наших днів і померла в 2006 році. Багато в чому завдяки її старанням популярність великого натураліста, письменника і художника-анімаліста Ернста Сетон-Томпсона продовжує бути дуже високою у всьому світі. Люди продовжують з великим інтересом читати його книги, відкриваючи для себе таємничий світ дикої природи, де живуть звірі, так схожі на нас характерами і поведінкою. У 1960 році, в столітню річницю народження Ернста Сетон-Томпсона його дочка Ді і онук Сітон Коттьер піднялися в небо на невеликому спортивному літаку і розвіяли прах письменника (після смерті він був кремований) над пагорбами Сітон-Вілледж. Так була виконана його остання воля — возз’єднатися після смерті з лісами і їх мешканцями, які він пристрасно любив і оспівував все своє життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей
Коментарі:
  1. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *