Фатіх Карім біографія

Фатіх Карім біографія на українській мові скорочено татарського письменника, поета, патріота викладена в цій статті.  Фатіх Карім — учасник Великої Вітчизняної війни, загинув на фронті.

Фатіх Карім біографія

Народився Фатіх 9 січня 1909 в селі Аітова, нині Біжбуляцький район Башкирії. Тут же здобув початкову освіту, в 1922 році вступив до Белебеєвського педагогічного технікуму. Потім він навчався в Казанському землевпорядному технікумі, співпрацював з республіканськими газетами і журналами, працював у редакції дитячо-юнацької літератури Татіздата. У Казані Карім жив з 1931 по 1941.

Друкувався з 1928 року. Перша збірка віршів «Початкова пісня» був опублікований в 1931 році. Найбільш значними творами Каріма є «Сьома піч» (1932), «Гучна зоря» (1933), в яких відбився процес індустріалізації країни і колективізації сільського господарства.

Поет увійшов до Спілки письменників СРСР .

За плідним творчим періодом послідував трагічний . Один з творів письменника спричинило звинувачення в наклепі , а Фатіха Каріма заарештували і засудили на 10 років в’язниці. Але незабаром виправдали. Письменник майже відразу після виправдання добровільно пішов воювати.

Фатих Карім автор ряду творів, створених на фронті: збірки «Любов і ненависть», 1943; «Мелодія і сила», 1944; повість «Записки розвідника», 1944.

Загинув 19 лютого 1945, виконуючи бойове завдання, на підступах до Кенігсберга — в селищі Перемога, нині Калінінградській області.
Похований у братській могилі міста Багратионовськ Калінінградській області.

Письменник у своїх роботах намагався показати, що серед народу є герої, що ставлять долю країни вище своєї. Навчався Фатіх Карім на основі робіт Горького, Маяковського, Лермонтова.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *