Фернан Магеллан цікаві факти

Фернан Магеллан цікаві факти про відомого мореплавця Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Фернана Магеллана

Фернан Магеллан – вихідець із небагатої дворянської сім’ї. Він здійснив першу в світі навколосвітню подорож водою. На честь нього названо безліч відкриттів – Велика і Мала Магелланова хмара, космічний корабель «Магеллан», а також Гігантський Магелланів телескоп.

Фернан Магеллан – видумане ім’я. Насправді його звали Фернан де Магальяйнш. А коли він перейшов на службу до іспанського короля – взяв собі інше ім’я – Ернандо Магеллан.

Першу половину свого життя Магеллан не був першовідкривачем. Він досить довго служив на флоті у Південній Африці, беручи участь у нескінченних війнах за території. Перетнувши Африку близько чотирьох разів, він задумався над тим, що є зручний західний шлях до Індії. Зі своїми думками Магеллан звернувся до короля Португалії Мануеля, але той тільки посміявся над бувалим вояком.

Звільнившись зі служби, Фернан Магеллан переходить під патронаж іспанського короля Карла І, який оснастив його всім необхідним для подорожі. Карл І дав у розпорядження Магеллана п’ять кораблів – «Трінідад», «Сан-Антоніо», «Консепсьон», «Сантьяго» та «Вікторія». Під керівництвом Фернана було 280 чоловік.

В експедицію команда вирушила 20 жовтня 1519 року, трюми кораблів були набиті товаром для торгівлі. З навколосвітньої подорожі повернувся тільки один корабель «Вікторія» з 18 моряками на борту без капітана, якого було вбито біля Фінських островів місцевими жителями. Але корабель був забитий прянощами та спеціями, що дозволило повністю окупити всі затрати на дану експедицію.

Під час експедиції Магеллана, команда вперше побачила пінгвінів.

Завдяки подорожі Фернана Магеллана було зроблено два найважливіші географічні відкриття – нероздільність океанів та було доведено, що Земля кругла.

Фернан Магеллан – перший європеєць, який проплив з Атлантичного до Тихого океану.

Він був кульгавий на одну ногу.

Магеллан був одружений на доньці високопоставленого городянина Іспанії – Беатрисі Барбозі. Але продовжити свій рід так і не зміг – сини Родріго і Карлос померли будучи немовлятами.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Фернана Магеллана.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *