Фіброма матки: види і класифікація

Фіброма матки — це зріле пухлинне утворення доброякісного типу, що характеризується сполучнотканинною структурою та розташуванням в області стінок матки. Фіброма матки, симптоми якої пов’язані безпосередньо із збільшенням її в розмірах, діагностується за допомогою стандартного гінекологічного огляду, УЗД, КТ і МРТ.

 Загальний опис фіброми матки

Фіброідного типу пухлини утворитися можуть у будь-якому органі. Так, найбільш частими областями появи фібром відзначаються яєчники, молочні залози, шкіра і матка. При розгляді фіброми матки зокрема зазначається одиничність ущільнення в ній або ж наявність вузлових скупчень. Перебіг захворювання відбувається безсимптомно, характер воно носить поступовий.

Що стосується величини пухлини, то вона може становити діаметр від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Примітно, що фіброма матки у вкрай рідкісних випадках схильна до подальшого переходу до злоякісного новоутворення.

Види фібром матки

Класифікація визначається виходячи з конкретного розташування в матці фіброми. Зокрема виділяються наступні типи зосередження:

Фіброми підслизові. Їх зростання відбувається під оболонкою порожнини матки, при цьому процес зростання провокує виникнення характерних болів і спазмів. Найчастіше виникають кровотечі.

Фіброми підсерозні.Форміруются із зовнішнього боку зовнішньої оболонки матки. Пухлини цього типу розвиваються без будь-яких симптомів аж до того моменту, поки ними не будуть досягнуті розміри, що перешкоджають процесам функціонування сусідніх з ними органів.

Фіброми інтерстиціальні. Представляють собою такий тип маткових пухлин, які утворюються безпосередньо в стінках цього органу. Найбільш поширений в гінекології вид фібром, за рахунок зростання яких відбувається збільшення розмірів матки.

Фіброми міжзв’язочні. Локалізація цього типу фібром зосереджується в області між підтримуючими матковими зв’язками. При видаленні цього типу пухлин виникає серйозний ризик пошкодження іншого типу органів, а також кровоносних судин.

Фіброми стебельчаті. Даний вид утворень з’являється через формування в підсерозній пухлинах ніжки. Зростання цього типу фіброми протікає при перегині ніжки, чому супроводжує виникнення найсильніших болів.

Фіброми паразитні. У даному випадку мова йде про приєднання до інших органів фіброідної пухлини, що в деяких випадках провокує розвиток шийкової фіброми.

Також рекомендуємо прочитати статтю з даної хвороби: фіброма матки: симптоми і лікування.

Автор: Гнатюк У рубриці: Ф

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *