Франц Кафка цікаві факти

Франц Кафка — один з видатних письменників XX століття, більша частина робіт якого була опублікована посмертно.

Франц Кафка цікаві факти

Франц Кафка — письменник єврейського походження, який народився в Празі,і писав, переважно, на німецькій мові.

У Кафки було два молодших брата і три молодші сестри. Обидва брати, не досягнувши і дворічного віку, померли до того, як Кафці виповнилося 6 років.

Кафка був вегетаріанцем.

У дитинстві його назвали дивним і божевільним через те, що він вів себе відлюдником і був закритим. Все, не пов’язане з літературою, я ненавиджу, — записував він, — … мені нудно ходити в гості, страждання і радості моїх родичів наводять на мене безмірну нудьгу. Розмови позбавляють всі мої думки важливості, серйозності,достовірності.

Юний Франц страждав від невимовної самотності і непорозуміння з батьками, зокрема від деспотичності батька. Через Тебе я втратив віру в себе, натомість придбав безмежне почуття провини, — пише він у «листі батькові».

Деякий час Кафка був простим нудним офісним працівником в страховому відділі з нещасних випадків, що привело його в розпач і ще більший песимізм.

Кафка розривався між почуттям і боргом — з одного боку він вважав себе «належним» своїм батькам, що нав’язують йому юриспруденцію, з іншої — його тягнуло до літератури і письменства.

За життя, Кафка мав безліч хронічних захворювань, які підривали його життя — туберкульоз, мігрень, безсоння, запори, нариви та інші.

Під час важкої хвороби, Франц Кафка попросив свого друга Макса Брода знищити всі його рукописи, включаючи романи, нікому раніше не відомі. Однак, той його не послухав, а, навпаки, сприяв їх публікації. Завдяки цій людині, Кафка і став всесвітньо відомий.

Незважаючи на посмертну славу його романів, кілька неоцінених оповідань були опубліковані Кафкою за життя.

Кафка вважав, що не доживе до 40 років через слабке здоров’я.

Розповіді і роздуми письменника — відображення його власних неврозів і переживань, які допомагали йому подолати свої страхи.

Три його посмертних романи «Америка», «Процес» і «Замок» так і залишилися незавершеними.

Письменник народився і помер одного і того ж числа — 3.

Незважаючи на меланхолійність Франца, друзі відмічали його незвичне почуття гумору, називали його «душею компанії», одне з німецьких видань писало про схожість Кафки з Чарлі Чапліном.

Із-за складних сімейних стосунків, Кафка не міг побудувати свою власну сім’ю. Він часто був закоханий, неодноразово розривав заручини зі своїми обраницями.

Ви можете додавати цікаву інформацію про Франца Кафку через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *