Фразеологізм «наріжний камінь»

Значення фразеологізму «наріжний камінь» можуть пояснити не всі, хоча багато хто має уявлення про те, що означає фразеологізм «наріжний камінь».

«Наріжний камінь» значення

Наріжний камінь —  основа чого-небудь, найважливі­ша частина чого-небудь, головна ідея.

Походження фразеологізму «наріжний камінь»

Вислів «наріжний камінь» походить з Біблії (Книга пророка Ісайї, 28, 16).

Наріжний камінь, букв. Камінь заснування  — скеля на Храмовій горі, над якою розташовувався Святеє Святих Єрусалимського храму. Вважається наріжним каменем світобудови, оскільки саме з нього Господь почавСтворення світу. Єврейська традиція також розглядає його як місце духовного єднання Неба і Землі. Євреї традиційно під час молитви повертаються в його напрямку, місця Свята Святих Єрусалимського храму.

Приклади з фразеологізмом «наріжний камінь»

  1. На інтермедіях ще раз буквально справдилось прислів’я про камінь, «его же не брегоша зиждущії»: для авторів величних трагедокомедій інтермедії були тільки пустенькими жартами, не вартими великої уваги. (С. Єфремов, Історія українського письменства)
  2. Великодержавна імперська традиція росіян була й лишилася тим наріжним каменем, об який спотикалися і найбільші російські демократи і революціонери. (П. Голубенко, Україна і Росія)
  3. Недобудови як наріжний камінь розвитку сьогоднішньої економіки (03.05.2012. Віктор Медведь. http://blog.liga.net);
  4. Прихильність до лікування як наріжний камінь сучасної терапії артеріальної гіпертензії (Ю.М. Сіренко, К.В. Міхеєва. Здоров’я України, вересень 2010);
  5. Питання про відношення мистецтва до дійсності було і є голов­ним в естетиці, було і є її наріжним каменем (Шамо­та, Талант і народ, 1958, стор. 52).

Тлумачення «наріжний камінь», як і його походження ви вже знаєте, а приклади речень з даним фразеологізмом лишайте в коментарях.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Н

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *