Фразеологізм «нитка Адріадни»

Що означає вислів «нитка Адріадни» знає не кожен. «Нитка Адріадни» — це фразеологізм, а його значення ви зрозумієте прочитавши міф.

«Нитка Адріадни» значення

Значення фразеологізму «нитка Адріадни» — дороговказна нитка, керівна думка, спосіб, що допомагає вийти з скрутного положення, вирішити важке, запутане питання.

Аріаднина нитка — те, що дає правильний напрямок, допомагає знайти правильний шлях за яких-небудь обставин;

Виникло з грецьких міфів про афінського героя Тесея

Міф «нитка Аріадни»

Тесей вирішив звільнити Афіни від страшної повинності. Кожні дев’ять років афіняни мусили посилати на Кріт семеро дівчат і сімох юнаків. На Криті їх замикали в Лабіринті, де Мінотавр пожирав їх. Жорстокий і могутній цар Криту Мінос примушував афінян платити цей жахливий податок. І от вирушив Тесей на Крит разом із приреченими юна­кими та дівчатами. Герой надумав потрапити в Лабіринт і убити потвору. Коли корабель прибув на Крит і греки зійшли на берег, дочка царя Міноса Аріадна, вражена красою Тесея, одразу ж покохала його. Щоб герой міг знайти доро­гу в Лабіринті, Аріадна дала Тесеєві клубочок ниток. Во­на ж подарувала йому гострий меч.

Тесей прив’язав один кінець клубка біля входу в палац і пішов разом з усіма в глиб Лабіринту, розмотуючи клу­бок. Довго йшов герой безконечними ходами й переходами. в непрозірній темряві, поки не відчув на своїх грудях важкого дихання Мінотавра. Лютий людинобик кинувся на Тесея, але гострий меч розтяв йому груди. Вбивши потвору, Тесей пішов по нитці клубка і вийшов з Лабіринту, ще й вивів усіх своїх супутників. Так закінчилася ця небезпечна пригода.

З того часу «ниткою Аріадни» називають -спосіб, що допомагає розв’язати якесь важке, заплутане питання, ви­йти з скрутного становища.

Автор: Гнатюк У рубриці: Н

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *