Фредді Мерк’юрі біографія скорочено

Фредді Мерк’юрі біографія українською мовою коротка викладена в цій статті

Фредді Мерк’юрі біографія скорочено

Фредді Мерк’юрі (Фаррух Булсара) ( 1946 — 1991) — британський музикант, лідер, клавішник та вокаліст англійського рок-гурту Queen.

Народився Фреді Меркьюрі 5 вересня 1946 на острові Занзібар . Його батьки були парсами. Ім’я Фредді закріпилося за хлопчиком, коли він почав відвідувати школу Святого Петра. У шкільному віці Фредді Мерк’юрі захоплювався тенісом, багатоборством. Добре вчився, займався живописом і музикою. Під час навчання в школі закінчив курси гри на фортепіано.

У 1959 році сім’я Фредді переїхала в Англію. Там він почав вчитися в політехнічній школі, але посилено займався живописом і графікою. У вільний час працював вантажником, тому сім’я його була небагатою. Після закінчення школи Меркьюрі поступив в лондонський художній коледж Ілінг, де навчався графічному ілюстрування. Фредді перестав жити з батьками, знявши собі квартиру.

Незабаром в житті Фреді Меркурі відбулася важлива подія — він познайомився з лідером групи «Smile». Потім став відвідувати репетиції групи, ближче познайомився з Брайаном Меєм, Роджером Тейлором. Закінчивши художній коледж, Меркьюрі разом з Тейлором відкрив свій магазинчик.

У серпні 1969 року Меркьюрі познайомився з музикантами гурту «Ibex» (пізніше була перейменована в «Wreckage»), незабаром почав виступати разом з ними. Але група проіснувала недовго, і Меркьюрі вступив у новий колектив : « Sour Milk Сеа». Але союз музикантів не був тривалим .

У 1970 році відбулося його повернення в «Smile». Незабаром група змінила назву на «Queen». Місце гітариста, після довгих пошуків і кількох кандидатів, зайняв Джон Дікон. Фредді створив логотип для групи, включивши в нього елементи британської геральдики. Через два роки Фредді вирішив взяти собі псевдонім Меркьюрі (до цього носив своє прізвище).

Мерк’юрі написав десять із сімнадцяти пісень альбому Queen «Greatest Hits»: «Bohemian Rhapsody», «Killer Queen», «Somebody to Love», «We Are the Champions», «Seven Seas of Rhy», «Good Old-Fashioned Lover Boy», «Bicycle race», «Don’t Stop Me Now», «Play the game» та «Crazy Little Thing Called Love», хоча до кінця 1980-х вже всі четверо учасників гурту писали хіти.

У 1972 році вийшов перший альбом групи. Меркьюрі став автором декількох перших хітів «Queen»: «Bohemian Rhapsody», «Killer Queen». Група стала знаменитою на весь світ, почалися гастролі по різних країнах. У 1979 році Фредді Мерк’юрі спільно виступив з англійським королівським балетом.

1980 ознаменував для співака новий період, Фредді навіть змінив імідж, став носити вуса і коротко підстригся. Скориставшись відпусткою і припиненням гастрольної діяльності, Меркьюрі зайнявся сольною творчістю. Спочатку він випустив пісню «Love Kills» (1984). А в 1985 році вийшов альбом «Mr. Bad Guy», а в 1988 — «Barcelona». Спільна творчість з Монсератом Кабальє вилилося в кілька загальних виступів на різних фестивалях.

З 1986 року в пресі з’явилися чутки про хворобу співака, які він повністю заперечував. Про його захворювання СНІД-ом знали лише найближчі . У 1989 році «Queen» відмовилася від гастрольного туру . Цей період у своєму житті Фредді Мерк’юрі присвятив записам пісень, оскільки хотів випустити у світ якомога більше.

23 листопада 1991 Меркьюрі офіційно підтвердив, що хворий на СНІД, а наступного дня помер від бронхіальної пневмонії.

Донині Фредді Мерк’юрі залишається одним з найвідоміших і популярних співаків світового масштабу. 

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *