Фредерік Тейлор — засновник наукового менеджменту

Який внесок Фредеріка Тейлора в розвиток менеджменту, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Внесок Тейлора в менеджмент

Внесок Тейлора в управління праці та менеджменту досить великий. Він заснував свою школу і течію в менеджменті, яка пізніше отримала назву тейлоризму. В основі його вчення лежать 4 правила управління. це:

  1. Детальне наукове вивчення деяких дій і проведення експериментів, мета яких встановлення формул і законів для більш продуктивної роботи «зі строгими правилами для кожного руху». Також він наполягав на стандартизації та вдосконаленні знарядь праці, робочих умов.
  2. Відбір працівників «на основі встановлених ознак», а також навчання їх «до першокласних робітників». Тих, хто не зміг засвоїти запропоновані ним наукові методи повинні бути звільнені зі своїх посад.
  3. Постійна взаємодія адміністрації та робочого колективу.
  4. Відповідно до думки Тейлора кожен ланцюг виробництва повинен займатися тими функціями, для яких він пристосований найкращим способом.

Фредерік Тейлор сприяв розвитку наукового менеджменту в 3 основних напрямках:

  • навчання персоналу і систематичний відбір
  • нормування праці
  • винагорода грошовими стимулами за кінцевий результат

Мета напрямків — зниження кількості помилок в процесі проведення стандартних операцій і мобілізація потенціалу працівника для якісного виконання завдань, що стоять перед ним.

Таким чином, Тейлор на практиці довів, що можлива розробка потенціалу виробництва і працівників на основі докладного вивчення витрат часу, зусиль, рухів, найбільш оптимальних методів проведення трудових і виробничих операцій. Найголовніше — слідувати розробленим стандартам.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Фредеріка Тейлора в менеджмент.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Різне

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *