Френк Баум біографія

Френк Баум біографія скорочено українською мовою американського дитячого письменника, автора серії казок про країну Оз.

Френк Баум біографія

Френк Баум народився в місті Чіттенанго, штат Нью-Йорк 15 травня 1856 в родині заможного бізнесмена-нафтовика. Отримав домашню початкову освіту, навчався у військовій академії, звідки втік додому. Писати почав рано. В 17 років заснував власний бізнес — торгівлю колекційними поштовими марками і випуск журналу «Філателіст». Після банкрутства  почав вирощувати елітних курей і видавав фаховий журнал «Записки птахівника». Згодом він зацікавився театром.

Його перша книга для дітей — «Розповіді Матінки Гуски в прозі» (Mother Goose in Prose, 1897). За нею послідувала книга «Батько Гуски: його книга» (1899), яка дуже швидко стала бестселером.

У 1900 році була опублікована найбільш відома книга Френка Баум «Чарівник країни Оз», розповідь про маленьку дівчинку, яку торнадо занесло на чарівну землю Оз.  Книга два роки поспіль очолювала список бестселерів. dovidka.biz.ua

1903 року її автор разом з композитром Полом Тітьєнзом поставив однойменний мюзикл, який витримав кілька аншлагових сезонів на Бродвеї, а потім гастролював країною. У 1914 Баум заснував у Голлівуді кінокомпанію «Оз філм», працював продюсером.

Помер 6 травня 1919 у власному маєтку Озкот, похований в Каліфорнії…

Хоча Френк Баум написав понад 70 дитячих книг, його популярність базується в основному на книзі про чарівника та інших 13 історіях про країну О , включаючи «Озма з країни Оз» (1907) і « Опудало з країни Оз» (1915). Також за весь час написав 42! п’єси.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *