Френсіс Дрейк біографія та відкриття

Суспільство

Френсіс Дрейк коротка біографія розповість що відкрив Френсіс Дрейк і про його плавання.

Френсіс Дрейк біографія коротко

Народився 13 липня 1540 в місті Тейвісток (графство Девоншир) в сім’ї фермера. В юності плавав на каботажних судах, що заходили в Темзу. Після першої подорожі через Атлантичний океан Дрейк отримав місце капітана судна в ескадрі Дж. Гаукінса. У 1567 році він брав участь у морській експедиції Гаукінса з метою захоплення судів іспанських работорговців і грабежу іспанських володінь у Вест-Індії.

З 1570 р Дрейк щоліта робив піратські рейди в Карибському морі, яке Іспанія вважала своїм. Він захопив Номбре-де-Дьос в Мексиці, грабував каравани, що перевозили срібло з Перу в Панаму.

Френсіс Дрейк цікаві факти

У грудні 1577 р Дрейк відправився в свою найвідомішу експедицію. Її споряджали на гроші приватних інвесторів, які Дрейк зміг отримати завдяки заступництву графа Ессекса – фаворита Єлизавети I. Пізніше мореплавець згадував, що сама королева вклала 1000 крон. Дрейку було доручено проплисти через Магелланову протока, знайти підходящі місця для колоній і повернутися назад тим же шляхом. Передбачалося також, що він зробить нальоти на іспанські володіння в Америці.

Дрейк відплив з Плімута 13 грудня 1577 р. Він командував кораблем «Пелікан» (пізніше його перейменували в «Золоту Лань») водотоннажністю 100 т; в ескадрі було ще чотири невеликих корабля. Допливши до берегів Африки, флотилія захопила більше десяти іспанських і португальських судів. Через Магелланову протоку Дрейк вийшов в Тихий океан; там сильний шторм 50 днів гнав кораблі на південь. Між Вогняною Землею і Антарктидою Дрейк відкрив протоку, названу пізніше його ім’ям. Шторм пошкодив кораблі. Один з них повернувся до Англії, інші потонули. У капітана залишилася тільки «Золота Лань». Рухаючись уздовж узбережжя Південної Америки, Дрейк грабував кораблі і гавані біля берегів Чилі і Перу. 1 березня 1579 року він захопив судно «Какафуего», навантажене золотими і срібними злитками. У липні того ж року корабель, яким командував Дрейк, перетнув Тихий океан. У 1580 році він повернувся в Плімут. Таким чином, мореплавець здійснив кругосвітню подорож (другу після Ф. Магеллана), яка принесла йому не тільки славу, але і багатство.

Отримавши свою частку видобутку (не менше 10 тис. фунтів стерлінгів), Дрейк купив маєток біля Плімута. Королева Єлизавета 1581 р подарувала йому звання лицаря. У 1585 р Дрейк був призначений головнокомандуючим англійським флотом, що прямував у Вест-Індію. Це знаменувало початок війни з Іспанією.
У березні 1587 р Дрейк несподіваним штурмом заволодів містом-портом Кадіс на півдні Іспанії, зруйнував його і захопив близько 30 іспанських кораблів. І знову, крім військової слави, «пірат королеви Єлизавети» отримав величезні гроші – його особиста частина від захоплених багатств склала понад 17 тис. фунтів стерлінгів.

У 1588 р Дрейк був призначений віце-адміралом і зіграв вирішальну роль в розгромі «Непереможної армади». Удача покинула Дрейка під час експедиції в Вест-Індію в 1595 р. Він захворів на дизентерію і помер 28 січня 1596 поблизу Портобело (Панама).
Поховали віце-адмірала за традиційним морському обряду, в морі.

Оцініть статтю
Додати коментар