Френсіс Дрейк цікаві факти

Френсіс Дрейк цікаві факти з життя англійського мореплавця та пірата Ви дізнаєтеся в цій статті.

Френсіс Дрейк цікаві факти

Дрейк здійснив другу навколосвітню подорож, і відкрив протоку між Антарктидою і Південною Америкою, яка зараз носить його ім’я.

Всього в родині Дрейків було 12 дітей, Френсіс був старшим.

Уже в 12 років став юнгою на торговому кораблі. Він так припав до душі власникові судна, своєму далекому родичу, що той після смерті заповів корабель Дрейку, і той в 18 років став повноправним капітаном.

В іспанських колоніях його звали Ель Драк — «Дракон» ( «El Draque»). Та й на латині його ім’я писалося як Franciscus Draco — Франциско Дракон. Гідне ім’я для пірата і лицаря.

Близько 20 років «залізний пірат» грабував за сприяння королеви. Він був присвячений в лицарі, став національним героєм …

Одного разу він привіз награбовані скарби — 600 000 фунтів стерлінгів, суму, яка в два рази перевищувала розмір щорічного доходу англійського королівства.

Адмірал не дотримався аскетизму — навіть в море. Його каюта була розкішною. Дрейк користувався посудом із срібла; під час їжі його слух потішали своєю грою музиканти, за кріслом Дрейка стояв паж …

Крім незліченних багатств, зі своїх експедицій Дрейк привіз до Англії — бульби картоплі і полуницю.

Деякий час він був членом британського парламенту

Він був одружений двічі. Його першою дружиною була Мері Ньюман, яка померла через 12 років після їхнього шлюбу в 1581. Його другою дружиною була Елізабет Сіденхам. Його дружини рідко бачили його, оскільки він провів більшу частину свого життя в морі. У нього не було дітей. Все його майно перейшло до його племінника.

Король Іспанії давав за голову Дрейка 20 000 дукатів. Сьогодні це близько 7 мільйонів доларів!

Сер Френсіс Дрейк змінив хід ведення морського бою. Якщо раніше перемагав корабель з найбільшою кількістю знарядь, то після Дрейка пріоритет був відданий швидкості судна. На своєму галеоні «Золота Лань» Дрейк не раз доводив це. Так, завдяки кніпель Дрейк знерухомлював противника і перетворював його в стоячу мішень. Надалі Дрейк почав використовувати брандери для значних битв. Вони активно застосовувалися під час Гравелінскої битви.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *