Фрідріх Дюрренматт біографія скорочено

Фрідріх Дюрренматт коротка біографія українською мовою викладена в цій статті.

Фрідріх Дюрренматт біографія скорочено

Фрідріх Райнхольд Дюрренматт — швейцарський німецькомовний прозаїк, драматург і публіцист.

Народився в Конольфінгені (недалеко від Берна) 5 січня 1921 року в родині протестантського пастора. Через матеріальні труднощі під час світової кризи в економіці сім’я переїжджає в Берн.

Фрідріх вчиться в Бернській Вільній гімназії, потім в Гумбольтіанумі, який закінчує в 1941 році. Майбутній письменник був посереднім учнем і часто міняв школи. Він мав з юних років тягу до малювання, яку проніс через все життя.

З 1941 року Дюрренматт слухав спочатку в Цюріхському, а з 1943 року в Бернському університеті курси теології, філософії, германістики та історії мистецтв, але так і не довів свою університетську освіту до наукового ступеня. У 1946 році він покинув університет, і деякий час працював художником-графіком, перш ніж зупинив свій вибір на літературі.

У 1943 році почалася його письменницька діяльність. Згодом він навіть ілюстрував свої твори власними малюнками. У 1990-му році було виявлено та відреставровано панно роботи Фрідріха Дюрренматта в колишньому будинку його батьків, де він колись проживав.

У 1946 році Фрідріх бере в дружини актрису Лотті Гайслер і їде з нею в Лігерц, де триває його творча робота.

Першими літературними дослідами Дюрренматта були розповіді — «Різдво» (Weihnacht), «Кат» (Der Folterknecht), «Син» (Der Sohn) та інші, написані ще в роки війни.

Найбільш широку популярність він завоював як драматург: його п’єси «Ромул Великий» (1949), «Гостина старої дами» (1956), «Фізики» (1962) та інші обійшли сцени світу. Твори Дюрренматта видані більш ніж на 40 мовах.

У 1983 році його дружина вмирає, і Дюрренматт в 1984 році одружується на Шарлотті Керр. Вона — актриса, журналістка і кінопродюсер. Спільно з письменником вони ставлять кінофільми.

Фрідріх Дюрренматт відзначений за свою роботу численними призами та нагородами, в тому числі і міжнародними.

Він помер в Невшателі 14 грудня 1990 року, де прожив майже 40 років

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *