Фрідріх Енгельс цікаві факти

Фрідріх Енгельс цікаві факти з життя німецького філософа, одного з двох родоначальників марксизму Ви дізнаєтеся в цій статті.

Фрідріх Енгельс цікаві факти

Енгельс народився в сім’ї процвітаючого текстильного фабриканта. Крім нього, в сім’ї було 8 братів і сестер.

Енгельс був веселим, високим і сильним, займався спортом, служив в армії, успішно працював. Його девізом по життю і улюбленою фразою була Take it easy (стався до всього легко)

Високий і темноволосий, володар красивого баритона, він завжди подобався жінкам.

Дружба між Марксом і Енгельсом тривала майже 40 років. Енгельс завжди визнавав пріоритет свого друга в наукових і політичних справах, постійно допомагав Марксу матеріально. Коли у Маркса раптово завагітніла служниця, Енгельс заявив, що це його дитина. Позашлюбного сина Маркса віддали в притулок, Енгельс оплачував його перебування там і всы постаралися забути цей епізод. Тільки на смертному одрі Фрідріх зізнався, що дитина не від нього, а від Маркса. Карл ніколи не бачив і не визнав сина.

Фрідріх був поліглотом (крім німецької та англійської, він знав італійську, іспанську, датська, розмовляв по-польськи, румунськи, російською, не кажучи вже про грецьку і латинську мови).

Енгельс любив красиве життя: вино, жінок і розваги. Він був членом престижних клубів, картковим гравцем і неодмінним учасником забави англійських аристократів — полювання на лисиць.

Саме Енгельс закінчував допрацьовувати знаменитий «Капітал». Маркс випустив тільки перший том. Другий і третій томи після смерті Маркса допрацьовував Енгельс.

Помер Енгельс 5 серпня 1895 роки від раку стравоходу. За його заповітом його тіло кремували, а урну з прахом опустили в море.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *