Габріель Гарсія Маркес цікаві факти

Маркес цікаві факти з життя (біографії) і творчості колумбійського письменника і журналіста ви дізнаєтеся в цій статті.

Габріель Гарсія Маркес цікаві факти

Габріель Гарсіа Маркес був найстаршим з 11 дітей. Батько після його народження стане фармацевтом.

До восьми років Габо виховували бабуся і дідусь.

Першим населеним пунктом, який побачив Маркес в 1957 році у своїй поїздці на Всесвітній фестиваль молоді та студентів у СРСР, стало українське містечко Чоп, в якому Габріель провів близько п’яти годин.

Письменник не любив літати в літаках.

В одному зі своїх інтерв’ю Маркес повідав вельми делікатний факт своїй автобіографії, виявляється, невинності він позбувся в 13 років, і з тих самих пір має тісну дружбу зі жрицями кохання.

У часи, коли Маркес тільки починав свою кар’єру письменника, йому часто не вистачало грошей на житло, тому йому нерідко доводилося жити в публічних будинках.

У 1982 році Габріель Гарсіа Маркес отримав Нобелівську премію з літератури і став першим колумбійцем, який отримав цю премію.

У 2009 році уряд Мексики все-таки зізнався, що з 1967 по 1985 влада «спостерігала», а попросту стежила за письменником через його зв’язки з комуністичними лідерами. Преса неодноразово хоронила письменника. Періодично в різних мас-медіа з’являлися сюжети про смерть Маркеса. Він навчився ставитися до цього з гумором і іронією і зовсім не ніяковів, коли його просили прокоментувати свою чергову смерть.

В останнє десятиліття життя півгодинне інтерв’ю, від якого Маркес часто відмовлявся, коштувало 50 тисяч доларів.

По три пачки сигарет на день викурював за роботою Маркес. У 1989 році лікарі виявили у 62-річного письменника ракову пухлину в легенях, проте після перенесеної операції він продовжував працювати — випускав збірки оповідань, складав кіносценарії. У 1999 році у нього знайшли лімфому, після чого йому зробили дві складні операції в США і Мексиці.
Замість того, щоб піклуватися про своє здоров’я, Маркес, коли дізнався про ракову пухлини в легенях, повів себе досить непередбачувано. «Я скоротив кількість друзів до мінімуму, відключив телефон, скасував поїздки й інші плани і почав писати день і ніч, без зупинки«, — розповідав колумбієць.

Кохання на все життя

Габріелю було 14, коли він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мерседес Барча (їй в ту пору було років дев’ять). У 1945 р Маркес присвятив їй вірш під назвою «Ранковий сонет божественній школярці». У 1958 році майбутній класик одружився на Мерседес Барча, у них народилися два сини — Родріго і Гонсало.

Цікаві факти про книги Маркеса

Основною темою в ранній період творчості Маркеса стала громадянська війна, яка так чи інакше з’являлася в його найбільших і найвідоміших творах, таких як «Сто років самотності», «Полковнику ніхто не пише» і «Недобра година».

Документальний роман Маркеса «Новина про викрадення» заснований на реальних подіях, що відбулися в Боготі в 1994 році, коли главою наркомафії Пабло Ескобаром було викрадено дев`ять громадських діячів Колумбії. Тоді загинуло дві людини, а Габріель Гарсіа Маркес особисто зустрічався з вижившими жертвами цього викрадення.

18 місяців добровільного ув’язнення знадобилося Маркесу, щоб написати свій легендарний роман «Сто років самотності«. Письменник залишив роботу, заклав машину і безвідривно працював над книгою. Йому не вистачало грошей, щоб відправити вже готовий твір видавцеві. Маркесу довелося закласти міксер і фен дружини.

У 1985 році Маркес повністю припиняє писати. Першою художньою книжкою після двадцятирічного затишшя стала повість «Записник з моїми сумними курвами», опублікована в 2004 році. Але за місяць до того, як відбулася офіційна презентація роману, рукопис незаконним шляхом потрапив в руки «піратів», які відразу ж запустили її в продаж. У відповідь на це Габо змінив фінал роману. Чи варто говорити, що ті нечисленні піратські екземпляри, які не встигла вилучити поліція, тепер представляють справжню цінність для колекціонерів книг.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *