Габріель Гарсія Маркес цікаві факти

Маркес цікаві факти з життя (біографії) і творчості колумбійського письменника і журналіста ви дізнаєтеся в цій статті.

Габріель Гарсія Маркес цікаві факти

Габріель Гарсіа Маркес був найстаршим з 11 дітей. Батько після його народження стане фармацевтом.

До восьми років Габо виховували бабуся і дідусь.

Першим населеним пунктом, який побачив Маркес в 1957 році у своїй поїздці на Всесвітній фестиваль молоді та студентів у СРСР, стало українське містечко Чоп, в якому Габріель провів близько п’яти годин.

Письменник не любив літати в літаках.

В одному зі своїх інтерв’ю Маркес повідав вельми делікатний факт своїй автобіографії, виявляється, невинності він позбувся в 13 років, і з тих самих пір має тісну дружбу зі жрицями кохання.

У часи, коли Маркес тільки починав свою кар’єру письменника, йому часто не вистачало грошей на житло, тому йому нерідко доводилося жити в публічних будинках.

У 1982 році Габріель Гарсіа Маркес отримав Нобелівську премію з літератури і став першим колумбійцем, який отримав цю премію.

У 2009 році уряд Мексики все-таки зізнався, що з 1967 по 1985 влада «спостерігала», а попросту стежила за письменником через його зв’язки з комуністичними лідерами. Преса неодноразово хоронила письменника. Періодично в різних мас-медіа з’являлися сюжети про смерть Маркеса. Він навчився ставитися до цього з гумором і іронією і зовсім не ніяковів, коли його просили прокоментувати свою чергову смерть.

В останнє десятиліття життя півгодинне інтерв’ю, від якого Маркес часто відмовлявся, коштувало 50 тисяч доларів.

По три пачки сигарет на день викурював за роботою Маркес. У 1989 році лікарі виявили у 62-річного письменника ракову пухлину в легенях, проте після перенесеної операції він продовжував працювати — випускав збірки оповідань, складав кіносценарії. У 1999 році у нього знайшли лімфому, після чого йому зробили дві складні операції в США і Мексиці.
Замість того, щоб піклуватися про своє здоров’я, Маркес, коли дізнався про ракову пухлини в легенях, повів себе досить непередбачувано. «Я скоротив кількість друзів до мінімуму, відключив телефон, скасував поїздки й інші плани і почав писати день і ніч, без зупинки«, — розповідав колумбієць.

Кохання на все життя

Габріелю було 14, коли він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мерседес Барча (їй в ту пору було років дев’ять). У 1945 р Маркес присвятив їй вірш під назвою «Ранковий сонет божественній школярці». У 1958 році майбутній класик одружився на Мерседес Барча, у них народилися два сини — Родріго і Гонсало.

Цікаві факти про книги Маркеса

Основною темою в ранній період творчості Маркеса стала громадянська війна, яка так чи інакше з’являлася в його найбільших і найвідоміших творах, таких як «Сто років самотності», «Полковнику ніхто не пише» і «Недобра година».

Документальний роман Маркеса «Новина про викрадення» заснований на реальних подіях, що відбулися в Боготі в 1994 році, коли главою наркомафії Пабло Ескобаром було викрадено дев`ять громадських діячів Колумбії. Тоді загинуло дві людини, а Габріель Гарсіа Маркес особисто зустрічався з вижившими жертвами цього викрадення.

18 місяців добровільного ув’язнення знадобилося Маркесу, щоб написати свій легендарний роман «Сто років самотності«. Письменник залишив роботу, заклав машину і безвідривно працював над книгою. Йому не вистачало грошей, щоб відправити вже готовий твір видавцеві. Маркесу довелося закласти міксер і фен дружини.

У 1985 році Маркес повністю припиняє писати. Першою художньою книжкою після двадцятирічного затишшя стала повість «Записник з моїми сумними курвами», опублікована в 2004 році. Але за місяць до того, як відбулася офіційна презентація роману, рукопис незаконним шляхом потрапив в руки «піратів», які відразу ж запустили її в продаж. У відповідь на це Габо змінив фінал роману. Чи варто говорити, що ті нечисленні піратські екземпляри, які не встигла вилучити поліція, тепер представляють справжню цінність для колекціонерів книг.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *