«Гаррі Поттер і філософський камінь» короткий зміст

«Гаррі Поттер і філософський камінь» короткий зміст роману Дж. К. Роулінґ Ви можете за 7 хвилин.

«Гаррі Поттер і філософський камінь» короткий зміст

Сім’я Дурслей ненавидить все незвичайне. Але в один прекрасний день по вулицях починають ходити дивні люди в яскравому одязі і обговорювати племінника Дурслей — однорічного Гаррі Поттера. Вночі біля будинку Дурслей з’являються чарівники: професор Дамблдор, директор школи магії Хогвартс, і викладачка з тієї ж школи. З їхньої розмови стає ясно, що батьки-чарівники Гаррі вбиті темним магом Волан-Де-Мортом, ім’я якого бояться навіть вимовляти всі, крім Дамблдора. З якоїсь причини лиходієві не вдалося вбити хлопчика, Волан-Де-Морт зміг лише залишити на лобі дитини шрам, схожий на блискавку. Директор приймає рішення лишити Гаррі біля порога будинку Дурслей: тут дитина буде в безпеці.

Хлопчик живе десять років у тітки і дядька. Він обділений душевним теплом, вся увага дістається його ровеснику-кузену, товстому розпещеному хлопчиську, схожому, на думку Гаррі, на свиню в перуці. Поттер терпить побої від двоюрідного брата, доношує за ним старий одяг.

Настає день народження кузена. Дурслеям доводиться взяти Гаррі з собою в зоопарк разом з сином і його другом. Там відбувається щось неймовірне: Гаррі звертається до змії, і та нібито його розуміє. Потім зникає скло в тераріумі, і удав виповзає. Тітка і дядько вважають Гаррі винним в цьому і карають.

Через якийсь час для Гаррі приходить безліч однакових листів, але дядько не дає племіннику їх прочитати. Він відвозить сім’ю в хатину на скелі посеред моря, сподіваючись, що тут їх не знайдуть. Але опівночі, в одинадцятий день народження Гаррі, в хатині з’являється велетень Гегрід і приносить хлопчикові лист: Поттера запрошують вчитися в Хогвартс.

Гегрід на день народження дарує Гаррі сову — в чарівному світі вони носять пошту. Також велетень і хлопчик купують все необхідне для школи магії, забирають з банку якийсь згорток і гроші для Поттера, залишені його батьками.

У поїзді Гаррі їде разом з Роном Візлі. Хлопчики одразу стають друзями, а зарозумілий Мелфой Драко — їх ворогом. Уже в школі між Роном і Гаррі і зграєю Мелфоя постійно відбуваються зіткнення, хлопці регулярно порушують шкільні правила, втрачаючи очки для свого факультету Гріффіндор. Всезнайка і зануда Грифіндора Герміона Грейнджер одного разу випадково стає учасницею їх нічної прогулянки по школі. Їм ледь вдається залишитися непоміченими. Герміона обурена:

Нас всіх могли вбити … або, що ще гірше, виключити зі школи.

На першому уроці з навчання польоту на мітлі Гаррі піднімається в повітря, порушивши заборону вчителя. Все тому, що противний Мелфой підкинув високо вгору магічну кулю учня Грифіндора. Поттеру блискуче вдається зловити кулю. Його витівку зауважує одна з професорів. Гаррі вже думає про відрахування, але замість цього професор визначає його ловцем у збірну Грифіндора з квідичу — ловець під час матчу повинен зловити літаючий м’яч, який дуже важко помітити.

Герміона знову вичитує Гаррі і Рона за порушення. Рон ненавмисно ображає дівчинку, сказавши, що відсутність у неї друзів не дивна. Герміона надовго йде плакати в туалет. В цей час в школі з’являється гігантський троль. Учням наказано розійтися по гуртожитках, але турбуючись за Герміону, Рон і Гаррі йдуть до неї. У тому крилі вони помічають професора Снейпа, похмурого і неприємного викладача, який особливо не злюбив Гаррі. Хлопцям вдається врятувати Герміону від троля, за що отримують очки для факультету. Герміона Грейнджер стає їхнім другом.

Є події, переживши які, не можна не перейнятися один до одного симпатією. І перемога над чотириметровим гірським тролем, безсумнівно, відноситься до таких подій.

Гаррі дізнається, що в день його появи в банку перед початком навчального року була спроба викрасти щось дуже цінне, але сейф виявився порожнім. Хлопчик згадує, що Гегрід забрав звідти якийсь згорток. Друзі виявляють в школі кімнату з лютим триголовим псом, що охороняє люк: мабуть, там і зберігається згорток. Діти підозрюють, що Снейп хоче викрасти його.

У першому матчі з квідичу хтось намагається скинути Гаррі з мітли, але йому вдається зловити м’яч і принести перемогу Ґрифіндору. Хлопці думають, що вбити Поттера хоче ненависний Снейп.

Гегрід в розмові про згорток обмовляється і вимовляє ім’я невідомого дітям мага. Після тривалих пошуків вони з’ясовують, що він — творець філософського каменю. Значить, мета Снегг — камінь.

Мелфой дізнається, що Гегрід тримає у себе малюка-дракона, хоча це заборонено. Рона дракон кусає за руку, і хлопчик потрапляє до шкільної лікарні. Гаррі і Герміона вирішують передати малюка в Румунію через друзів брата Рона опівночі на даху школи. Туди вони пробираються під мантією-невидимкою, подарованій Гаррі невідомим на Різдво. Але діти забувають її на даху, і в коридорі їх ловить розсерджена професор: вона вже зловила Мелфоя. Вона вважає, що історію про дракона вигадав Гаррі, щоб спровокувати Мелфоя порушити правила. Всі порушники отримують покарання: вони проведуть ніч у Забороненому лісі, а з їх факультетів знімаються величезні бали. Тепер Ґрифіндору ніяк не стати лідером року. Всі учні перестають розмовляти з Гаррі, незважаючи на його популярність.

У лісі Гаррі бачить дивну істоту, п’є кров єдинорога. У хлопчика починає страшно хворіти шрам на лобі. Рятує Гаррі від жахливої істоти кентавр. Він пояснює, що кров єдинорога п’ють тільки ті, в кого не залишилося нічого людського. Хлопчик думає, що в цьому замішаний Волан-Де-Морт.

Гаррі неодноразово чує, як Снейп загрожує професорові Квіреллу. Друзі вважають, що Квірелл дізнався про намір Снегг викрасти камінь, але не може протистояти йому.

Директор Дамблдор їде у терміновій справі. Гаррі, Рон і Герміона відчувають біду і вирішуються проникнути в люк, де зберігається філософський камінь. Дізнавшись від Гегріда, що пса присипляє музика. Гаррі і Герміона по черзі нескладно видобувають звуки з флейти, і хлопці стрибають у люк. Вони справляються з заклинаннями чарівників, але тільки один може дійти до кінця. У підземеллі Гаррі зустрічає Квірелла. Весь цей час професор прикидався, Снейп ж здогадався про його плани. Саме Квірелл намагався вбити Гаррі під час матчу, випустив троля і пив кров єдинорога. У Квірелла на потилиці ховається обличчя Волан-Де-Морта, яке професор прикривав тюрбаном.

За допомогою Поттера він хоче отримати камінь, але не може доторкнутися до хлопчика: Квірелл отримує жахливі опіки. В ході битви Гаррі непритомніє.

Прокинувшись в шкільній лікарні, хлопчик бачить перед собою Дамблдора: директор встиг врятувати його. Професор пояснює, що Поттеру допомогла любов його матері, яка живе тепер в самому Гаррі. Саме любов нестерпна для Квірелла і Волан-де-Морта, вона обпікала Квірелла при дотику до дитини.

Любов залишає свій слід … Якщо тебе так міцно люблять, то навіть коли любляча тебе людина помирає, ти все одно залишаєшся під його захистом.

Від директора Гаррі дізнається, що його батько і Снейп ворогували, але Поттер одного разу врятував йому життя. Саме тому Снейп усіма силами намагався вберегти Гаррі від Квірелла, бажаючи так повернути борг Поттеру.

Філософський камінь буде знищений його 600-літнім творцем. Хлопчик засмучений цією звісткою, адже творець каменю помре. Дамблдор заспокоює:

Для високоорганізованого розуму смерть — це чергова пригода.

На останньому шкільному банкеті друзів за їх подвиги нагороджують великими балами, і Ґрифіндор стає лідером року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *