Генрі Форд біографія скорочено

Генрі Форд біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Генрі Форд коротка біографія

Генрі Форд (1864-1947) один з передових промисловців Америки, докорінно змінив принцип роботи конвеєрного складання автомобілів. У 1908 Генрі Форд створив автомобіль Ford Model Т і після цього продовжив покращувати свій спосіб конвеерного складання автомобілів, який надалі докорінно змінив всю промисловість. В результаті Форд продав мільйони автомобілів і став всесвітньо відомим керівником компанії.

Знаменитий автовиробник Генрі Форд народився 30 липня 1863 на фермі його сім’ї в окрузі Уейн, під Дірборном, штат Мічиган. Коли Форду було 13 років, його батько, подарував йому кишеньковий годинник, який маленький хлопчик постійно розбирав і збирав. Друзі та сусіди були дуже здивовані і часто зверталися з проханнями відремонтувати їх годинники.

Надихнувшись сільськогосподарської роботою, Форд покинув будинок у віці 16 років, для навчання роботі машиніста в Детройті. Протягом наступних років він навчився вправно керувати та обслуговувати парові двигуни, а також вивчив бухгалтерську справу.
У 1888 Форд одружився на Кларі Альо Брайант і тимчасово повернувся до сільського господарства, щоб прогодувати дружину і сина. Але три роки по тому, він був найнятий в якості інженера в Edison Illuminating Компані. У 1893 його природні таланти дозволили йому вирости до головного інженера.

Весь час Форд виношував свої плани щодо безкінного екіпажу, і в 1896, він побудував свою першу модель, Ford Quadricycle. У цьому ж році він зустрівся з керівниками Edison Компані і представив свої автомобільні напрацювання особисто Томасу Едісону, який заохотив Форда на будівництво другої, поліпшеною моделі.

Після кількох випробувань конструкції автомобіля, в 1903, Генрі Форд заснував Ford Motor Company. Форд представив Model Т в жовтні 1908 році, і протягом кількох наступних років, компанія домоглася 100% прибутку.
Ще більше Форд став відомим завдяки своїм революційним рухам виробництва недорогого автомобіля, зробленого кваліфікованими робітниками, які заробляють стійку заробітну плату.
У 1914 він фінансував розвиток пересувної стрічки складального конвеєра для масового виробництва. Одночасно, він вводив заробітну плату в розмірі 5 $ в день (еквівалент 110 $ в 2011) в результаті чого він прагнув зберегти лояльність кращих робітників до своєї компанії. Прості в управлінні і дешеві в ремонті , саме тому половина всіх автомобілів в Америці в 1918 була Ford Model Т.

«Соціальний відділ компанії» вивчав шкідливі звички, тягу до азартних ігор та інші негативні сторони кандидатів, при винесенні рішення щодо прийому на роботу. Форд був затятим пацифістом і противником Першої світової війни, навіть фінансував мирні судна в Європу. Пізніше, в 1936, Форд і його родина засновували Ford Foundation, для виділення грантів на дослідження, освіту і розвиток. Але незважаючи на ці філантропічні схильності, Форд був також відданим антисемітом, всіма способами підтримував щотижневу газету The Dearborn Індепендент, яка дотримувалася таких же поглядів.

Генрі Форд помер 7 квітня 1947 у віці 83 років від крововиливу в мозок, недалеко від його Дірборнского маєтку.

Генрі Форд є одним з найбільших бізнесменів Америки. Дуже складно переоцінити його внесок у розвиток американської економіки в період її становлення. 

Автор: Гнатюк У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *