Генріх Гейне цікаві факти

Християн Іоганн Генріх Гейне — німецький поет, публіцист і критик. Цікаві факти про Генріха Гейне ви дізнаєтеся в цій статті.

Генріх Гейне цікаві факти

Генріх Гейне був далеким родичем Карла Маркса по материнській лінії. Однак вони познайомилися в Парижі в 1843 році і не підозрювали про свою спорідненість.

Поет Генріх Гейне одружився на Євгенії Мірат — неосвіченій, грубій і недалекій продавщиці із взуттєвого магазину. Його любов брала інколи дивні форми, так що поет залишив заповіт, за яким весь стан переходить Євгенії з однією умовою — вона повинна обов’язково вийти заміж після його смерті. Чому так? За словами письменника, таким чином він буде впевнений, що хоча б одна людина буде шкодувати про його смерть.

Після закінчення Дюссельдорфської ліцею, батько помістив Генріха в одну з франкфуртських банкірських контор для вивчення вексельної справи, а потім — прикажчиком в бакалійний склад. Через два місяці Генріх втік додому, після чого батько відправив його до Гамбурга, цього разу, до дядька — Соломона Гейне. Завдяки сприянню впливового дядька, Генріх Гейне відкрив комісіонерську контору.

Перебуваючи у дядька Соломона, він закохався у свою кузину Амалію. Любов залишилася без відповіді, і всі переживання Генріха знайшли вихід у його віршах — в «Книзі пісень».

В останнє десятиліття життя Гейне був прикутий до ліжка, ці вісім років він називав «матрацною могилою» (поет хворів на туберкульоз спинного мозку)

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *