Герберт Спенсер коротка біографія

Філософи

Герберт Спенсер біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Герберт Спенсер – найвідоміший філософ вікторіанської епохи, що заслужив визнання своїми характерними політичними поглядами.

Герберт Спенсер біографія коротко

Герберт Спенсер народився 27 квітня 1820 в англійському місті Дербі у родині шкільного вчителя.

Через погане здоров’я до 13 років не відвідував школу і отримував домашню освіту. Відмовився від пропозиції отримати освіту в Кембриджі (згодом відмовився від посади професора в лондонському Університетському коледжі і від членства в Королівському суспільстві).

З 16 років працював інженером-будівельником на залізницях Лондона та Бірмінгема.

З 1837 року працював інженером на будівництві залізниці. У 1841 році пішов з роботи і зайнявся самоосвітою. У 1843 очолив інженерне бюро, в 1846 отримав патент на пілільно-стругальну машину. Незабаром вирішив зайнятися журналістикою.

У 1848-1853 роках працював журналістом (помічником редактора в журналі «Економіст»). Був близько знайомий з Дж. Еліотом, Дж. Г. Льюїсом, Т. Хакслі, Дж. С. Міллем і Дж. Тіндалєм, в останні роки життя з Б. Вебб. Під час кількох поїздок до Франції зустрічався з О. Контом. У 1853 році отримав спадок і зміг повністю присвятити себе заняттям філософією і наукою.

Спенсер публікував численні статті в радикальній пресі того часу, в яких наполягав на обмеженні ролі уряду в якості посередника в суспільстві. Він виступав за секуляризацію, скасування законів про бідних, народної освіти, наполягав на знятті всіх обмежень щодо комерції і фабричного законодавства.

У 1883 році Спенсер був обраний членом філософської секції Французької академії моральних і політичних наук.

Був номінований на Нобелівську премію з літератури в 1902 році, однак, відмовився її отримати.

Помер 8 грудня 1903 року після тривалої хвороби.

З ім’ям Герберта Спенсера пов’язують два підходи до розгляду суспільних явищ:

  1. Розуміння суспільства як організму, подібного до біологічних, який керується тими ж законами організації, функціонування та розвитку.
  2. Вчення про всезагальну еволюцію, що розповсюджується на неорганічний, органічний та надорганічний (соціальний) світ.
Оцініть статтю
Додати коментар