Герман Вейль біографія

Герман Вейль біографія українською мовою коротко викладена в цій статті.

Герман Вейль біографія скорочено

Герман Вейль — німецький математик, який вніс великий внесок у розвиток цієї науки.

Герман Вейль народився 9 листопада 1885 в Ельмсхорні, маленькому містечку поблизу Гамбурга.

У 1904 році, відразу після закінчення школи він вступив до Мюнхенського університету, в якому вивчав математику і фізику. Ці предмети були його спеціалізацією і в Мюнхенському університеті, і в університеті Геттінгена аж до 1908 року. У Геттінгському університеті Вейль познайомився з Девідом Гильбертом і захопився його роботами. Пізніше він говорив, що вирішив займатися всім, про що писав Гільберт. Він також говорив, що в кінці свого першого курсу поїхав додому з книгою «Теорія алгебраїчних чисел» Гільберта під пахвою, і протягом літа розбирався з нею, не володіючи жодними попередніми знаннями ні в теорії чисел, ні в теорії Галуа.

Він захистив докторську дисертацію в Геттінгенському університеті, де його науковим керівником був сам Гільберт. Докторська ступінь була присуджена йому після подачі роботи з назвою «Singul? Re Integralgleichungen mit besonder Ber? Cksichtigung des Fourierschen Integraltheorems».

До 1913 року Вейль викладав в Геттінгенському університеті, після чого став головою математики в Швейцарській вищій технічній школі. Там він познайомився з Альбертом Ейнштейном, який в той час проводив всебічні дослідження своєї загальної теорії відносності. Ейнштейн сильно вплинув на Вейля, і незабаром Вейль сильно зацікавився фізикою. У 1930 році, після відставки Гільберта, Вейль претендував на його місце, але через прихід до влади нацистів, він був змушений покинути Німеччину в 1933 році і приєднатися до тільки заснованого інституту перспективних досліджень в Прінстоні. Він пропрацював в ньому до своєї відставки в 1951 році. Більшу частину свого життя він провів у Прінстоні та Цюріху.

Герман Вейль одружився на Хелен Джозеф з Цюріха, у пари народилося двоє синів. Після смерті Хелен, Вейль одружився на Еллен Беар в 1950 році.

Помер Герман Вейль в 1955 році в Цюріху. Його смерть була несподіваною — він втратив свідомість і помер на шляху додому, після того як відправив листи з подяками тим, хто привітав його з сімдесятиріччям.

Роботи

Одна з перших робіт Вейля називалася «Про асимптотичний розподіл власних чисел».

У 1913 він опублікував працю під назвою «Ідея ріманової поверхні». Перебуваючи під впливом Ейнштейна, Вейль займався відносною фізикою, успіхи в якій опублікував в першому виданні книги «Простір, час і матерія» в 1918 році. До 1922 року вийшло ще чотири видання книги.

Вейль ввів поняття вірбеіна в загальну теорію відносності в 1929 році.

Між 1923 роком і 1938 роком Вейль розробляв теорію компактних груп за допомогою матричного виразу.
Його теорія представлення напівпростих груп, яку він розробив в 1924-1926 роках, була так ретельно опрацьована, що Вейль вважав її своїм найкращим досягненням.

Запропонована Вейлем в 1927 році дискретизація, загальновизнано є кращою сполучною між класичною і квантовою фізикою.

У своїй книзі «Класичні групи, їх інваріанти і уявлення», яка вийшла в 1939 році, Вейль переглянув теорію інваріантів.
Він також опублікував книги:
— «Алгебраїчна теорія чисел», 1940 рік;
— «Філософія математики і природничих наук», 1949 рік;
— «Симетрія», 1952 рік;
— «Ідея ріманової поверхні», 1955 рік.

Автор: Гнатюк У рубриці: Математики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *