Гіппократ біографія скорочено

Гіппократ біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Гіппократ коротка біографія

Гіппократ (бл . 460 — між 377 і 356 рр. до н. е. ) — лікар, реформатор давньогрецької медицини, автор знаменитого «Кодексу Гіппократа», творець вчення про темперамент людини, а також автор етичного кодексу лікаря, так званої «Клятви Гіппократа», яку дають медики в багатьох країнах світу.

Народився Гіппократ приблизно в 460 р. до н.е. е . в Стародавній Греції, на острові Кос, що в Егейському морі. Сім’я його займалася лікуванням багато поколінь. Згідно з легендою, їх рід походив від самого бога медицини — Асклепія (Ескулапа). Гіппократ багато чому навчився у діда і батька, а досвід передавав своїм синам і зятю. Він часто подорожував, набираючись знань в різних країнах. Гіппократ заснував медичну школу на острові Кос.

Гіппократ став першим лікарем, який оскаржив вплив богів на стан здоров’я людини. На його думку у всіх хвороб є природні причини, як то: вплив навколишнього середовища, вік і харчування, умови праці та інші. У своїй книзі «Про природу людини» Гіппократ висуває гіпотезу про те, що в організмі людини повинен бути баланс чотирьох «соків»: крові і лімфи, жовтої та чорної жовчі. Коли цей баланс порушений, людина захворює. Грунтуючись на цій гіпотезі, Гіппократ також виділив чотири основні типи темпераменту людини: холерик, флегматик, сангвінік і меланхолік. Кожному з них були притаманні певні захворювання.

Великий лікар лікував людей не тільки на батьківщині, серед інших згадуються Македонія, Фессалія і Фракія. Гіппократ відмінно розбирався в анатомії. Він розвивав хірургію, про що говорять згадки про інструменти і перев’язки, лікування ран в його творах. У своїх працях лікар також викладав принципи раціональної дієтології при різних захворюваннях . Гіппократ першим став обмацувати і прослуховувати хворих при постановці діагнозу. Він закликав лікарів бути обережними з хворими, головним його принципом при лікуванні був «Не нашкодь».

Знаменитий «гіппократівський кодекс» , написаний в 430-330 рр. до н. е. являє собою збірник з 60 медичних трактатів. Однак, на думку різних вчених, самому Гіппократу належать лише 8 — 18 робіт. Інші висувають припущення, що « гіппократівський кодекс» писався протягом усього життя лікаря, тому існують відмінності і суперечності в стилі викладу.

Гіппократ прожив довге життя. На думку вчених, він дожив до 80 або навіть до 100 років. Помер Гіппократ приблизно між 377 і 356 рр. до н. е. в місті Ларісса, Фесалія.

Гіппократ зробив величезний вплив на становлення європейської медицини. Його праці стали основою сучасної лікарської етики і моралі.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *