«Гість із Запоріжжя» опис картини

Картина «Гість із Запоріжжя» виставлена ​​в Національному художньому музеї України і є центральною у творчості художника Фотія Красицького .

«Гість із Запоріжжя» опис картини

На полотні зображений пасічник, колишній запорожець, який літнім днем ​​в саду, в тіні дерев, пригощає гостя — козака-запорожця.

Запорожець сидить з бандурою біля куреня і розповідає про свої походи. Перед ними на землі розстелена скатертина з частуванням. До козака дружина господаря привела дітей, щоб показати гостю. Дівчинка постарше поводиться вже впевнено, а хлопчик у білій сорочці соромливо мне в руках шапку.

Напевно, і господар, і гість задумалися в цю хвилину про те, що хлопчина незабаром стане козаком, а значить, захисником Вітчизни.

Нас досі захоплює величезна майстерність живописця, який зумів втілити на полотні дихання минулого життя; так само зачіпає нас сором’язливість хлопчика перед гостем із Запоріжжя — відважним козаком, лицарем України, захисником свободи. Справжнє мистецтво не старіє, і «Гість із Запоріжжя» — безсмертна частинка духовної скарбниці нашого народу.

Хто зображений на картині «Гість із Запоріжжя»

Натурою для картини послужив курінь в садибі сестер художника, в селі Козачому. Запорожцем йому позував місцевий селянин Степан Кругляк, образ же старого- пасічника був збірним.
Картина отримала схвалення Ради Академії мистецтв і критики. У 1905 році вона експонувалася на Першій всеросійській художній виставці у Львові.

«Гість із Запоріжжя» — один з кращих творів української історичної живопису на козацьку тему. Це найбільш вдала робота Ф. С. Красицького, його єдина завершена тематична композиція.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: К
Коментарі:
  1. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *