«Гобсек» головні герої

«Гобсек» — твір французького письменника Оноре де Бальзака, написаний в 1830 році, увійшов до зібрання творів «Людська комедія». Головні герої твору Гобсек живуть в уяві кожного читача.

Головні герої Гобсека

 • Гобсек,
 • Віконтеса де Гранлье,
 • Камілла- дочка віконтеси,
 • Граф де Борнбрат — брат віконтеси,
 • Дервиль — друг їх сім’ї,
 • Фанні Мальво (дружина Дервиля),
 • Граф Максим де Трай,
 • Граф де Ресто і його дружина.

Характеристика Гобсека

Перше враження від образу Гобсека різко негативне. Це пов’язано з його професією (лихваря) і визначальною рисою характеру (скупість). Але його образ набагато глибше. Доведемо це твердження, створивши таблицю «протиріч» поведінки і характеру Гобсека:

Гобсек багата людина (всього п’ять чоловік у Парижі можуть зрівнятися з ним по мірі багатств.) Боітся афішувати своє багатство.
Мізантроп.Ненавідить всю свою рідню. Підтримує дружні стосунки з Дервилем
Зосередив у своїх руках владу над світом (… я володію світом, не напружуючи себе.)  При цьому сам ходить по клієнтам і принизливо збирає платежі
Герой, позбавлений яких би то не було людських почуттів: «людина — автомат»; «людина — вексель»; «золотий істукан». Великодушний чоловік: випробував «почуття жалості» при вигляді насувається злиднів, що загрожує графині де Ресто; Гобсек «майже розчулився «, побачивши кімнату белошвейки Фанні
«Дикун» (випробував «злісну радість дикуна, що заволодів блискучими камінчиками» після придбання діамантів графині.) Освічена людина: Знає всі тонкощі юриспруденції, добре розбирається в політиці, мистецтві (не випадково автор порівнює його зі статуєю Вольтера — одного з найосвіченіших людей свого часу)
Лихвар. “Гобсек – людина честна”
У ньому живуть

 • «Скнара і філософ»
 • «Підла істота й піднесене»
 • Він «старий і дитина»
 • «Старе немовля»

Отже, Гобсек — складна, багатогранна і суперечлива особистість.

Чому Гобсек вибрав професію лихваря? Яке його життєве кредо?

Відповідь: Гобсек свідомо обрав професію лихваря. Він вважає гроші товаром, який можна вигідно продати і купити. Тому він не бачить нічого аморального в тому, щоб давати гроші в борг під великі відсотки і отримувати від цього прибуток. Такі правила будь-якої торгівлі.

У що вірить сам Гобсек?

Відповідь: Гобсек вірить в безмежну силу і владу золота. Він заявляє: «Золото — ось духовна цінність нинішнього суспільства».

«Ви всьому вірите, а я нічому не вірю. Ну що ж, на сховок свої ілюзії, якщо можете. Я вам зараз підведу підсумок людського життя. Те, що в Європі викликає захват, в Азії карається, Те, що в Парижі вважається пороком, за Азарсков островами визнається необхідністю. Немає на землі нічого міцного, є тільки умовності, і в кожному кліматі вони різні … усілякі наші моральні правила та переконання — порожні слова … Ось поживіть з моє, дізнаєтеся, що з усіх земних благ є тільки одне, досить надійне, щоб коштувало людині гнатися за ним. Це … золото.

У золоті зосереджені всі сили людства … А що стосується моралі людина скрізь однакова: скрізь йде боротьба між бідними і багатими, скрізь. І вона неминуча. Так краще вже самому тиснути, ніж дозволяти, щоб інші тебе тиснули «.

Таким чином, Гобсек стверджує, що в світі немає абсолютних цінностей та істин. У різних народів своя мораль, свої закони, своє поняття про моральність.

І лише золото є абсолютною істиною і цінністю в усіх країнах і в усі часи. Тільки золото може дати людині абсолютну, реальну владу над світом.

Тепер ви згадали головних героїв Гобсека, а також риси характеру Гобсека, які багато в чому пояснюють його вчинки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 10клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *