Гомер біографія скорочено

Гомер біографія українською мовою скорочено поета стародавньої Греції періоду античності викладена в цій статті. Гомер вважається автором «Іліади» та «Одіссеї», двох славетних грецьких епічних поем, що започаткували європейську літературу.

Гомер коротка біографія

Немає достовірних даних щодо місця і часу його народження. Вважається, що Гомер жив приблизно в 8 столітті до нашої ери в одному з семи міст на території Іонії: Афіни, Родос, Аргос, Саламін, Смірна, Колофон, Хіос. Прийнято також зображати Гомера сліпим, дотримуючись традицій періоду античності. У той час багато знаменитих віщунів і поетів були позбавлені зору, і греки бачили в цьому якийсь взаємозв’язок.

В описі життя Гомера є епізод, пов’язаний з поетичною дуеллю на іграх на честь загиблого Амфідем , де Гомер і Гесіод читали свої кращі вірші. Незважаючи на те, що симпатії публіки були на боці Гомера, перемога дісталася його противнику, який оспівував у своїх віршах світ і землеробство.

Гомера вважають прабатьком європейської літератури. Саме з поем «Іліада» і «Одіссея», автором яких є великий поет, починається знайомство зі світовою літературою . Однак, його авторство вчені піддають сумніву починаючи з 18 століття. Усі суперечки та проблеми щодо походження і створення цих поем прийнято називати «гомерівським питанням».
На думку дослідників, знамениті поеми були створені після Троянської війни, і були засновані на міфах і переказах. Епоси написані в 8 столітті до нашої ери, розповідають про військові дії на територіях давньої Греції, про героїв легенд та історичних персонажів.

«Іліада» і «Одіссея» вважалися у стародавніх греків символом мудрості, справедливості та духовності. Люди виконували їх на святах, починали і завершували ними процес навчання, по них грецькі діти вчилися читати. Гомер став прикладом для багатьох письменників того часу, а також класиків світової літератури, які черпали натхнення у великого поета античності.
Саме ці поеми принесли Гомеру всесвітню популярність. Він є першим давньогрецьким поетом, який залишив таку літературну спадщину, і знання про якого дійшли до наших днів. До того ж, близько половини знайдених на сьогоднішній день папірусів стародавньої Греції належать його перу і є уривками його творів.

Перекладати знамениті поеми почали ще в 3 столітті до н.е. — Римський поет Лівій Андронік зробив переклад «Одіссеї» на латинь. У 15 столітті вперше з’явився переклад на італійську, а в 18 столітті — на англійську, німецьку та російську мови .
Крім «Іліади» та «Одіссеї» Гомеру також приписують авторство так званих «Гомерових гімнів», комічну поему «Маргіт». Однак, в його літературну спадщину вони не ввійшли, як і багато інших творів, зараховуваних йому.

Смерть Гомера настала на острові Іос архіпелагу Кіклади.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *