«Гостина старої дами» короткий зміст

«Гостина старої дами» короткий зміст на українській мові Ви можете згадати за 7 хвиилин.

Дюрренматт «Гостина старої дами» короткий зміст

Події відбуваються в старому, колись багатому, а зараз у збіднілому містечку Гюллен. Колись це була важлива залізнична розв’язка, у якій зупинялися всі поїзди. Зараз же станція забута і приїзд поїзда — це ціла подія для Гюллена. Тим більше, коли поїзд, що зупинився привозить стару мільйонерку, яка чогось сюди вирушила. Насправді, Клара Цаханассьян — це уродженка Гюллена. Жителі сподіваються, що розчулена ностальгічними почуттями, Клара віддасть кілька мільйонів на відновлення колишньої слави Гюллена. А щоб напевно зворушити, то вони відряджають супроводжуючим бакалійника, який виявляється першим коханням Клари.

Клара погоджується обійти всі місця свого дитинства і юності разом з Іллом. Вони згадують все, що відбувалося між ними. Але весілля закоханих тоді не відбулася, тому що бідну Клару кинули заради більш багатої нареченої. Клару звинуватили в тому, що вона нечесна. Клара змушена була виїхати і вийти заміж за старого мільярдера.

Завдання Ілла — розкрутити Клару, щоб вона виділила гроші на відбудову міста. На святковому обіді Клара сказала, що готова дати місту мільярд, але таким чином вона хоче купити справедливість. Ніхто не зрозумів про що вона, але всі вже уявляють, як витратять свою частку. Вона показує жителям свого дворецького, який виявляється колишнім суддею Гюллена. Він розповідає, що Клару підставили, і дитина, яку вона народила, була дійсно від Ілла. Через це Кларі довелося перебувати в публічному домі, а дівчинку віддати в притулок, де вона і померла.

Правосуддя — це вбивство Ілла. І тільки тоді Клара віддасть мільярд. Жителі розуміють, що це для нього була привезена чорна труна. Але їх не обтяжує це. Вони швидко переконуються в тому, що шановний усіма Іл — негідник і зрадник, а його смерть — це щось природне і навіть необхідне. Іл починає переживати, коли у нього в крамниці під запис жителі міста починають брати кращі товари, тоді як місто банкрут по суті. Він розуміє, що веселяться всі в рахунок майбутнього мільярда. Іл боїться. Але ні поліція, ні священик не хочуть бачити в його переживаннях дійсної небезпеки, адже якщо вони заарештують Клару, то їх частка теж пропаде. Іл хоче втекти, але не наважується.

Коли збирається разом міська громада, то вони жителі вирішують, що Ілла все-таки варто вбити. Клара Іллу розповідає, що її любов ще жива, але вона перетворилася в монстра. Коли Ілла вбивають, вона забирає його тіло з собою. Цаханассьян, яка, як з’ясувалося, сама розорила Гюлен, вручає бургомістру чек і від’їжджає.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *