Грегор Мендель біографія

Грегор Мендель біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Грегор Мендель біографія коротка

Грегор Мендель (1822 — 1884) — біолог, ботанік, який відкрив закони спадковості.

Народився Йоганн Мендель 20 липня 1882 року в невеликому селі Хейнцендорф Австрійської імперії в сім’ї селян.

Інтерес до природи виявляв в ранньому віці, коли підробляв садівником. Ім’я Грегор з’явилося не випадково. У 1843 році вчений вступив в ченці в Августинський монастир Святого Фоми в Чехії. Там йому було присвоєно ім’я Грегор. На наступний рік він вступив в Брюннський богословський інститут, після закінчення якого став священиком. Йому давалися багато наук. Так, наприклад, він з легкістю міг замінювати відсутніх викладачів з математики або грецької мови. Однак найбільше його цікавили біологія і геологія. За порадою настоятеля гімназії, в якій він викладав, в 1851 році Мендель вступив до Віденського університету на факультет природної історії. Тут він навчався під керівництвом одного з перших цитологів в світі — Унгера.

У період перебування у Відні, він жваво почав цікавитися проблемою гібридизації рослин. У 1850-ті роки він проводив чимало дослідів над рослинами, в тому числі над горохом в монастирському саду. Саме завдяки цим дослідам він зміг пояснити закони механізму наслідування, які були пізніше перейменовані в «Закони Менделя». Незабаром вийшли в світ його праці під назвою «Досліди над рослинними гібридами». Сам вчений був упевнений, що зробив найбільше відкриття. Однак коли його відкриття не спрацювало в дослідах з деякими тваринами, він розчарувався в науці і перестав займатися біологічними исследованиями.

Мендель помер 6 січня 1884 року, так і не визнаний сучасниками. Про значимість його дослідів стало відомо на початку XX століття, коли стали розвиватися вчення про гени.

Автор: Гнатюк У рубриці: Біологи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *