Грегор Мендель відкриття та вклад в науку

грегор мендель біографія Генетика

Який внесок в біологію Грегора Менделя, австрійського дослідника природи, вченого-ботаніка і релігійного діяча, ченця, основоположника вчення про спадковість, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Грегор Мендель відкриття

ХХ століття ознаменувалося сенсаційним відкриттям в області біології. Троє вчених-ботаніка Чермак, де Фриз і Корренс заявили, що 35 років тому якийсь чеський монах і вчений Грегор Мендель, який був нікому невідомий, відкрив закони успадкування окремих ознак.

Варто відзначити, що Мендель народився в небагатій селянській родині садівника. Його батьки не мали грошей, щоб дати синові гідну освіту. Тому юнак закінчив тільки гімназію і мріяв про університет.

Одного разу він пішов в абатство і прийняв чернечий сан. Він переслідував одну мету – знання. У монастирі була багатюща бібліотека, і він отримав можливість навчатися в університеті. До того ж Грегор захоплювався біологією, а біля його келії була грядка. І він задумав зробити досліди зі схрещування рослин. В якості піддослідного виступив горох. Для своїх дослідів, монах вибрав 7 пар сортів гороху. Кожна пара гороху мала свою відмінність. Наприклад, насіння першої пари мали гладку структуру, а другої зморшкувату; у однієї стебло було не більше 60 см, а у другої досягало 2 м; забарвлення квітки у одного сорту було білим, а в іншої пари – пурпуровим.

Перші три роки Мендель висівав вибрані сорти, щоб переконатися в тому, що вони не мають домішок. Далі почалися досліди зі схрещування. В ході експериментів він виявив, що одна з рослин є домінантною і її ознаки придушували особливості другої рослини. Даний процес Мендель назвав «рецесивним». Так був відкритий перший закон спадковості в біології. На наступне літо він схрестив отриманий червоноколірний гібрид з первинним сортом червоноколірного гороху. І яким було його здивування, коли рослина зацвіла і квітки виявилися білого кольору. Дане явище, прояв білого кольору через одне покоління, Мендель назвав «розщепленням ознак». Так було відкрито другий закон спадковості в біології. На жаль, його відкриття не мало ніякого успіху. Тільки через 140 років людство оцінило його експерименти в біології гідно.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в науку зробив Грегор Мендель.

Оцініть статтю
Додати коментар